13 Μαΐου, 2024
  • 13 Μαΐου, 2024

Επίσημα στους 4…η ΑΕΛ με δεύτερη νίκη

By on 27 Φεβρουαρίου, 2019 0 358 Views

Έχοντας το 4-0 του πρώτου αγώνα ασπίδα και αφού στο α΄ημίχρονο προηγήθηκε 2-0 του Ερμή στο «Αμμόχωστος» απλοποιήθηκαν τα δεδομένα για την πρόκριση της ΑΕΛ στην ημιτελική φάση του κυπέλλου με 2η νίκη αυτή τη φορά με 3-2 εκτός έδρας..
Ο Ερμής απλά κατάφερε στο τελευταίο 20λεπτο να ισοφαρίσει προσωρινά 2-2 πριν ο Λαφράνς πετύχει το τελικό 2-3.

ΤΑ ΓΚΟΛ
40΄0-1 ‘: Ο Σχρανζ από ασίστ του Σίλβα με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-1.
45+1΄ 0-2: Ο Λεάντρο Σίλβα με κτύπημα κόρνερ στέλνει την μπάλα απευθείας στα δίχτυα!
72΄ 1-2 ΠΕΝΑΛΤΙ: Ο Μιχαηλίδης ανατρέπει το Λύτρα και ο Ερμής κερδίζει πέναλτι το οποίο αξιοποιεί ο Ταραλίδης γράφοντας το 1-2.
82΄2-2: Ο Χριστοδούλου δίνει έτοιμη πάσα-γκολ στο Μακρίεφ με το Βούλγαρο να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΛ.
89΄ 2-3: Ο Λαφράνς με δυνατό σουτ έδωσε ξανά προβάδισμα και τη νίκη στην ΑΕΛ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αναστάσης Αναστάση (Γιώργος Γκίνος, Πανίκος Μιχαήλ), 4ος: Κωνσταντίνος Φωτίου, Παρ.: Μιχάλης Αργυρού

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Χριστοδούλου

ΓΗΠΕΔΟ: «Αμμόχωστος»

ΘΕΑΤΕΣ: 50 (8 εισιτήρια!!!, οι υπόλοιποι τιμητικά)

ΕΡΜΗΣ (Χρύσης Μιχαήλ): Φιρινίδης, Ταραλίδης, Μαύρου, (23′ Πούννας), Ντεβέσα, (46΄Λύτρας) Πηλέας, Μακρίεφ, Ψάλτης, Φυλακτού, (58΄Χριστοδούλου), Κουατσίκα, Λαγός, Μπανούσης.

ΑΕΛ (Ντούσαν Κέρκεζ): Κεραυνός, Κωνσταντινίδης, Μιχαηλίδης, Λαφράνς, Γκοντάλ, (46΄Καστανιάγα), Ζτραβκόφσκι, Λεάντρο, Αντάμοβιτς, Αγκάνοβιτς, (46΄Χουράδο), Μυτίδης, Σχρανζ,(46 Αβραάμ).