5 Μαΐου, 2024
  • 5 Μαΐου, 2024

Τεσσάρα η Πάφος και περιμένει..

By on 6 Απριλίου, 2019 0 333 Views

Χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες και δείχνοντας από την αρχή την απαραίτητη σοβαρότητα η Πάφος κέρδισε τον Ερμή με 4-1 και ανέβηκε στους 27 βαθμούς αναμένοντας και το αποτέλεσμα από το αυριανό παιγνίδι ανάμεσα στην Αλκή και την Ένωση.

Η Πάφος μπήκε από την αρχή δυνατά και μέχρι το 18ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 με τους τους Ράκελς(12′) και Ανγκούλο(18′) να είναι οι σκόρερ.

Στην συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε όμως η Πάφος ανέβηκε και πάλι στην επανάληψη πετυχαίνοντας άλλα δύο τέρματα με τους Κουλς στο 53’ και τον Νέμετς στο 68’.

Το μόνο που κατάφερε ο Ερμής που αγωνίστηκε με αρκετούς Κύπριους στην σύνθεση του ήταν να σκοράρει στο 89’ με τον Μαντοβάνη

Πάφος: Μολ, Ντόβπνια, Μπακάρτ (73′ Μπακάρτ), Σιρόκ, Φιλιώτης, Κουλς, Ζίβουλιτς, Ιμπραχίμ (62′ Ράσιτς), Ανγκούλο (79′ Πολίτσι), Ράκελς, Νέμετς

Ερμής: Φυρινίδης, Ψάλτης, Πηλέας, Μπανούσης, Λαγός, Κατσιατή (63′ Πούνας), Φυλακτού, Κουατσίκα, Μαύρου, Ντίτακ (73′ Μαντοβάνης), Ντε Μέλο

Διαιτητές: Νεόφυτος Νεοφύτου (Ανδρέας Ανδρέου – Κυριάκος Σωκράτους), 4ος: Αναστάσης Αναστάση, Παρ.: Μιχάλης Ιωάννου

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ζίβουλιτς/ Μαύρου

ΓΗΠΕΔΟ: «Στέλιος Κυριακίδης»