2 Μαΐου, 2024
  • 2 Μαΐου, 2024

“Τσάκισε” το Μαυροβούνιο η Εθνική μας γυναικών μπιτς βόλεϊ

By on 28 Μαΐου, 2019 0 1211 Views

Στο δεύτερο αγώνα σήμερα, η Εθνική μας ομάδα γυναικών στο μπιτς βόλεϊ, “ψέκασε, σκούπισε, τελείωσε” σε χρόνο ρεκόρ, μόλις 22 λεπτά την οιδέσποινα ομάδα του Μαυροβουνίου.
Μαριώτα Αγγελοπούλου και Ζώγια Κωνσταντοπούλου με συνοπτικές διαδικασίες καθάρισαν το ματς όσο πιο γρήγορα μπορούσαν ώστε να προλάβουν τον καιρό να μην βρέξει ενόσω αγωνίζονταν.
Οι καιρικές συνθήκες δεν άλλαξαν από το πρωί και η ομάδα μας παίζοντας σοβαρά και αποτελεσματικά πήρε τα δύο σετ με χαρακτηριστική άνεση 25-9, 25-7 και φυσικά μια μεγάλη νίκη με 2-0.

Σε άλλους αγώνες κατηγορίας γυναικών είχαμε τα ακόλουθα αποτελέσματα:
Μαυροβούνιο – Λίχτεσταϊν 0-2, Λίχτεσταϊν – Μάλτα 2-1, Λουξεμβούργο – Μονακό 0-2.

Λεζ: Στη φωτογραφία η Αγγελοπούλου ετοιμάζεται να εκτελέσει σερβίς ενώ η Αγγελοπούλου προετοιμάζεται για μπλοκ.