30 Απριλίου, 2024
  • 30 Απριλίου, 2024

Ήττα του Απόλλωνα με κορυφαίο τον Μολ

By on 29 Ιουνίου, 2019 0 2999 Views

Την ήττα γνώρισε ο Απόλλωνας σε ακόμα ένα δυνατό τεστ. Οι «γαλάζιοι» έχασαν με 2-0 την Ντινάμο Μάσχας σε φιλικό που έγινε στην Αυστρία.

Η εμφάνιση της ομάδας του Σωφρόνη Αυγουστή δεν ήταν καλή κόντρα όμως σε μια πιο ποιοτική και έτοιμη ομάδα. Οι Ρώσοι (πέτυχαν και τα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο) κυριάρχησαν σε όλο το παιχνίδι και είχαν θα μπορούσαν να πετύχαιναν και άλλα γκολ.

Από τον Απόλλωνα ξεχώρισε ο Ζοέλ Μολ. Ο Ελβετός τερματοφύλακας πραγματοποίησε εξαιρετικές επεμβάσεις (δεν φέρει ευθύνη στα γκολ που δέχθηκε) και έδειξε ότι μπορεί να ηγηθεί της ομάδας στη συγκεκριμένη θέση.

Στα αρνητικά, τα πολλά λάθη στην αμυντική γραμμή που επέτρεψαν στην Ντινάμο να απειλήσει πολλές φορές την αντίπαλη εστία.

Το ανεπίσημο τους ντεμπούτο πραγματοποίησαν οι Βολοτίνεν, Σάλαϊ και Γκακπέ οι οποίοι αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Απόλλωνας άρχισε τον αγώνα με την ακόλουθη ενδεκάδα: Μολ, Πέδρο, Γιούστε, Ουεντραόγκο, Μπεσάτ, Σακέτι, Μάρκοβιτς, Περέιρα, Σαρδινέρο, Παπουλής, Ζελάγια

Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές.