• 5 Μαΐου, 2024
  • Φιλική νίκη με 2-1 για την Ομόνοια.Απέκρουσε πέναλτι ο Ουζόχο(βίντεο)

Φιλική νίκη με 2-1 για την Ομόνοια.Απέκρουσε πέναλτι ο Ουζόχο(βίντεο)

By on 24 Ιουλίου, 2019 0 1006 Views

Φιλική νίκη με 2-1 για την Ομόνοια κόντρα στη Λέχια Γκαντσκ. Ραμίρεζ (12΄) και Χαραλάμπους (88΄) πέτυχαν τα γκολ των «πρασίνων», που βρέθηκαν να χάνουν από το πρώτο λεπτό. Στο 79΄ ο Ουζόχο απέκρουσε πέναλτι.

Πολλές αλλαγές και δοκιμές από τον Χένινγκ Μπεργκ που έβγαλε και πάλι χρήσιμα συμπεράσματα, χρησιμοποίησε 20 ποδοσφαιριστές.

Ο Ματ Νταρμπισάιαρ έμεινε προληπτικα εκτός λόγω μυικών ενοχλήσεων. Εκτός επίσης είναι οι Παναγή, Τζιωνής και Ορτέγα.

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα:

-1′: 1-0 η Λέχια μετά από εκτέλεση κόρνερ και σουτ εντός περιοχής.

-11′: Σουτ του Έζρα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.

-13′: Ισοφαρίζει η ΟΜΟΝΟΙΑ με κεφαλιά του Ραμίρεζ έπειτα από σέντρα που έκανε ο Μανρίκε.

-17′: Παράλληλη μπαλιά από τον Μανρίκε, η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ.

-18′: Ατομική προσπάθεια από Εζρά την οποία ολοκλήρωσε με σουτ, η μπάλα πέρασε έξω.

-21′: Σουτ στην κίνηση διαγώνια της μικρής περιοχής για την Λέχια, δεν ανησύχησε ο Ουζόχο.

-28′: Μακρινό σουτ επιχείρησε παίκτης της Λέχια, απέκρουσε εύκολα ο Ουζόχο.

-36′: Φαλτσαριστό σουτ από τον Εζρά, απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

-41′: Ο Τιάγκο βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα, επιχείρησε ο πλασέ όμως η μπάλα αποκρούστηκε.

-43′: Μακρινό, συρτό σουτ από τον Κατελάρη, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι και κατέληξε άουτ.

-51′: Ο Κακουλλής πλάσαρε τον εξελθόντα τερματοφύλακα της Λέχια όμως αυτός απέκρουσε σε κόρνερ.

-63′: Δύσκολη απόκρουση του Πολωνού τερματοφύλακα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόμεθ.

-72′: Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Άλβες, απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας.

-78′: Πέναλτι κερδίζει η Λέχια. Απέκρουσε το πέναλτι ο Ουζόχο.

-83′: Κίνηση προς τα μέσα έκανε ο Μόντες και επιχείρησε σουτ το οποίο χτύπησε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.

-88′: 2-1 για την ΟΜΟΝΟΙΑ με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χαραλάμπους. Η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στη κάθετη γωνία της εστίας της Λεχία.

ΟΜΟΝΟΙΑ:  Ουζόχο, Μανρίκε (46’ Περέιρα), Λούφτνερ (64’ Γκαφούρ), Λάνγκ (64’ Παναγιώτου), Γκόμεθ (64’ Γκόμες), Κατελάρης (64’ Κούσουλος), Μαυρίας (46’ Λοΐζου), Ραμίρεζ (64’ Χαραλάμπους), Έζρα (46’ Άλβες), Τιάγκο (64’ Μόντες), Χριστοφή (46’ Κακουλλής).