Βελτιωμένη αλλά έχασε η Ν.Σαλαμίνα από την Ξάνθη

By on 30 Ιουλίου, 2019 0 16250 Views

Τελείωσε πριν από λίγο το φιλικό της Ν.Σαλαμίναςμε αντίπαλο την Ξάνθη.

Η επίσημη ενημέρωση:

Η ομάδα μας παρουσιάστηκε βελτιωμένη από τα προηγούμενα φιλικά παιχνίδια και ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα παρόλο που έχασε με 1-2 στο τελευταίο λεπτό του αγώνα μετά από υπόδειξη πέναλτι υπέρ της ομάδας της Ξάνθης.

Οι πόλλες αλλαγές στα τελευταία στάδια του αγώνα άλλαξαν τα δεδομένα για την ομάδα μας.

Ο προπονητής μας Σάββας Πουρσαιτίδης χρησιμοποίησε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεση του.

Το γκολ της ομάδας πέτυχε ο αρχηγός της ομάδας μας King με εύστοχο κτύπημα πέναλτι.

Το πέναλτι κέρδισε ο ποδοσφαιριστής μας Farshad Noor.

Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με τους Κίσσα, Τσαμπούρη, Cesar, Reylolds, Fustar, Correia, Κωστή, Marjanovic, Eloundou, Simpson και King.

Το 2ο ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με τους Κίσσα(Λύτρας), Τσαμπούρη, Lambot, Reylolds(Χρυσοστόμου), Fustar(Χ´Κωνσταντή), Correia(Νικολάου), Κωστή(Παναγή), Noor, Eloundou(Σιαθάς), Simpson(Χ´Αντώνης) και King(Χρίστου).

Ευχόμαστε στην ομάδα της ΞΑΝΘΗΣ πολλές επιτυχίες στο Ελληνικό πρωτάθλημα.