Φιλική ρεβάνς για την Ελλάδα κόντρα στην Εθνική Παίδων της Κύπρου

By on 3 Οκτωβρίου, 2019 0 373 Views

Η Εθνική μας όπως παρατάχθηκε στο σημερινό αγώνα.

Φιλική ήττα με 3-1 από την Ελλάδα γνώρισε η Εθνική μας ομάδα των Παίδων U17.

Η Ελλάδα προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο από τέρματα που σημειώθηκαν στο 19ο και στο 28ο λεπτό. Η Κύπρος μείωσε σε 2-1 με τον Ανδρέα Γεωργίου στο 60′  με το τελικό 3-1 να διαμορφώνεται στο 83’.

Κύπρος (Μ. Σεργίδης): Χ. Χατζηγαβριήλ, Α. Σχίζας, Φ. Σάββα, Π. Φωκάς, Φ. Οικονομίδης, Γ. Παυλίδης, Γ. Οκκάς, Λ. Λοϊζου, Α. Κυριάκου, Δ. Γιαννακόπουλος, Μ. Κοκκινόφτας.

Αυτό, ήταν το τελευταίο φιλικό της Εθνικής μας πριν τους επίσημους αγώνες της το τελευταίο δεκαήμερο του Οκτώβρη σε προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Παίδων. Αντίπαλος της Κύπρου στους επίσημους αγώνες που θα γίνουν στη χώρα μας από τις 22 μέχρι τις 28 του Οκτώβρη, θα είναι η Γαλλία, η Σλοβακία και το Γιβραλτάρ.

Ελλάδα και Κύπρος αγωνίστηκαν σε φιλικό αγώνα και την περασμένη Τρίτη, με την Εθνική μας να παίρνει τη νίκη με 2-0.