5 Μαΐου, 2024
  • 5 Μαΐου, 2024

Bροχή τα γκολ και πρόκριση για τον Ολυμπιακό

By on 30 Οκτωβρίου, 2019 0 301 Views

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 5-3 του Π.Ο. Ξυλοτύμπου σε ένα χορταστικό από γκολ παιχνίδι, παίρνοντας την πρόκριση για τον β’ γύρο του Κυπέλλου Coca-Cola. Η ομάδα του Πάμπου Χριστοδούλου, με ένα ξέσπασμα σε 13 λεπτά, πέτυχε τέσσερα γκολ και δέχθηκε ένα. Συγκεκριμένα οι«μαυροπράσινοι» πήραν προβάδισμα με τον Ακόστα στο 28’, ο Ενόχ στο 33’ και ο Μπιλάλ στο 36’ έκαναν το 3-0. Ο Ταραλίδης στο 39’ μείωσε, όμως ο Αζουλάο στο 41’ διαμόρφωσε το 4-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Μπόρζιε Τζιούρεφ προτίμησε να δώσει «ανάσες» σε κάποιους ποδοσφαιριστές, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 83’ με τον Πική, με τον Ολυμπιακό να «κλειδώνει» την πρόκριση τρία λεπτά αργότερα με τον Αγιτέ.

Ολυμπιακός(Π. Χριστοδούλου): Χατζηγαβριήλ, Ενόχ(70’ Παχίπης), Ροτζέριο, Ακόστα, Κα, Αζουλάο, Σωτηρίου, Νάνι, Κυριάκου, Μπιλάλ(54’ Ζαχαρίου), Ντουβεντρού(62’ Αγιτέ)
Π.Ο. Ξυλοτύμπου(Μ. Τζιούρεφ): Κιουρτζίδης, Ταύρου, Μακρίεφ, Γιουλιέν, Τζόσουα, Μούσιτς(79’ Πικής), Σταύρου, Ταραλίδης(46’ Γκαλίτσιος), Κέκκου, Νικηφόρου, Αγαπίου(46’ Βελκόφ)