4 Μαΐου, 2024
  • 4 Μαΐου, 2024
  • Νίκη τετράδας για τον Ονήσιλλο.Ανάσα για την Αναγέννηση με διπλό.Τρίποντα για Αλκή και Ξυλοτύμπου

By on 14 Δεκεμβρίου, 2019 0 396 Views

Τα έντονα καιρικά φαινόμενα που επικρατούν σε ολόκληρη την Κύπρο επηρέασαν και τις αναμετρήσεις για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της β΄ κατηγορίας. Τρία παιχνίδια του α΄ ομίλου διακόπηκαν. Η πρώτη διακοπή ήρθε από την Αραδίππου εκεί όπου η δυνατή βροχόπτωση και στην συνέχεια ο κακός αγωνιστικός χώρος ανάγκασαν τον διαιτητή Αναστάση Αναστάση να διακόψει στο 29΄ την αναμέτρηση Ομόνοια Αραδίππου-Καρμιώτισσα και ενώ το αποτέλεσμα ήταν στο 0-0. Λίγο αργότερα στον Ψευδά ο διαιτητής Αιμίλιος Χριστοφή αφού ολοκλήρωσε το ημίχρονο στο παιχνίδι Ομόνοια Ψευδά-Άρης, βγήκε στο γήπεδο μαζί τους αρχηγούς και διαπίστωσαν ότι δεν μπορούσε να συνεχιστεί το ματς.
Το παιχνίδι θα συνεχιστεί από το β΄ ημίχρονο και ενώ ο Άρης προηγείται με 2-0 με τα γκολ των Χαραλάμπους στο 14΄ και Ντελμίρο στο 20΄.
Στο 75΄ ήρθε και η τρίτη αναβολή στο ντέρμπι Αγία Νάπα-ΑΣΙΛ και ενώ το αποτέλεσμα ήταν στο 0-0.Όσον αφορά τα παιχνίδια που ολοκληρώθηκαν κανονικά η Αναγέννηση πανηγύρισε μεγάλο διπλό στο Μακάρειο επικρατώντας του Διγενή και πήρε βαθιά ανάσα, ενώ στον ίδιο όμιλο (τον δεύτερο) σημαντική νίκη πέτυχε και η Ξυλοτύμπου και η μάχη για την 4άδα πήρε… φωτιά.  Νίκη 4άδας πέτυχε ο Ονήσιλλος που φουλάρει πλέον για τα πλέι οφ, ενώ η Αλκή αν και δυσκολεύτηκε έκαμψε την αντίσταση της ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.