• 7 Μαΐου, 2024
  • Ο Παπουλής την ξεμούδιασε…Η Ομόνοια 1-0 την Δόξα στο πρώτο φιλικό

Ο Παπουλής την ξεμούδιασε…Η Ομόνοια 1-0 την Δόξα στο πρώτο φιλικό

By on 11 Ιουλίου, 2020 0 8955 Views

Στο πρώτο φιλικό της σεζόν, η Ομόνοια επικράτησε με 1-0 της Δόξας στο Ηλίας Πούλλος .

Το τέρμα σημείωσε ο Φώτης Παπουλής στο ανεπίσημο ντεμπούτο του. Ο Ελλαδίτης μεσοεπιθετικός είχε περάσει ως αλλαγή με το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου και λίγα λεπτά αργότερα, στο 48’ κατάφερε να σκοράρει!
Ανεπίσημο ντεμπούτο έκανε και ο Κίκο, με τα δύο νέα αποκτήματα του «τριφυλλιού» να έχουν αρκετά καλή παρουσία.
Γενικότερα η Ομόνοια ήταν αρκετά καλή για την εποχή, ειδικά όμως στο β’ ημίχρονο ήταν πιο δραστήριοι οι ποδοσφαιριστές, πιο κινητικοί, με την ομαδα να αναπτύσσεται πιο γρήγορα, αλλά να χάνει σημαντικές ευκαιρίες για παραπάνω γκολ. Είχε μάλιστα και δύο δοκάρια με τους Γκόμεθ και Νταρμπισάιαρ.

Η ενδεκάδα της Ομόνοιας ήταν: Φαμπιάνο, Περέιρα, Λανγκ, Χουμποτσάν, Κούσουλος, Λέτσιακς, Γκόμεθ, Τιάγκο, Λοίζου, Σάββα, Κακουλλής.

Με δέκα αλλαγές άρχισε το β’ ημίχρονο η Ομόνοια. Ο μόνος που διατήρησε τη θέση του ήταν ο Κούσουλος. Οι αλλαγές: Κυριακίδης, Μαυρίας, Κίκο, Παναγιώτου, Λούφτνερ, Χαραλάμπους, Παπουλής, Μποτεάκ, Τζιωνής και Ματ.

Δόξα: Σισκόφσκι, Μιντίκκης, Ταϊβό, Άδωνι, Μουκτάρης, Μπόλιεβιτς, Τραϊκέφσκι, Οικονομίδης, Κομοδίκης, Λουίς Κάρλος, Μιχαήλ