• Uncategorized
  • Δοκιμές και φιλική νίκη για την Ανόρθωση

Δοκιμές και φιλική νίκη για την Ανόρθωση

By on 27 Ιουλίου, 2020 0 330 Views

Η Ανόρθωση ήταν η νικήτρια στο φιλικό παιχνίδι που έγινε στις Πλάτρες κόντρα στον Άρη. Η «Κυρία» επικράτησε με 3-2 σε ένα παιχνίδι που έγιναν δοκιμές από Τιμούρ Κετσπάγια και Λιάσο Λουκά.
Ο Κατσαράβα άνοιξε το σκορ στο 15΄ μετά από ασίστ του Γεωργαλλίδη, που παίρνει αρκετό χρόνο συμμετοχής από τον Τιμούρ Κετσπάγια στα φιλικά. Οι «κυανόλευκοι» πέτυχαν και δεύτερο γκολ στο 53΄ με δράστη τον Ντούρις, όμως ένα λεπτό αργότερα ήρθε η μείωση στο σκορ από την «ελαφρά ταξιαρχία», με δράστη τον Ματθαίου, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στην άμυνα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπάρμπαρο. Στο 75΄ ο Παναγιώτης Αρτυματάς βρήκε δίχτυα, με κοντινή προβολή, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκαλίτσιου. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 81΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημητρίου.
Πριν από την έναρξη του αγώνα, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του Τζον Παναγή.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Παπαδόπουλος, Αμπαρτζουμιάν (60΄ Γκαλίτσιος), Σελίν, Κορέια, Π. Αρτυματάς, Μαργκάσα, Πηλέας (60΄ Κ. Αρτυματάς), Καφατάρης (60΄ Χριστοφή), Ντούρις, Κατσαράβα, Γεωργαλλίδης (60΄ Οκριασβίλι)
ΑΡΗΣ: Σωφρονίου, Ελευθερίου, Νασιμέντο, Παχίπης, Μιχαήλ, Μοδέστου, Μπάρμπαρο, Ανδρέου, Νταμάχου, Σταύρου, Χαριτήνου