4 Μαΐου, 2024
  • 4 Μαΐου, 2024
  • Κόλλησαν στο 0-0.Για τον Ερμή η 7η ισοπαλία σε 8 αγώνες,οπισθοχώρηση για τον Ολυμπιακό

By on 2 Ιανουαρίου, 2021 0 3568 Views

Ολυμπιακός και Ερμή έμειναν στο ισόπαλο 0-0 σε παιχνίδι που έγινε στο Μακάριεο για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta. Με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μίλετιτς ολοκλήρωσε τον αγώνα η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου στο ντεμπούτο του στην ομάδα. Μέτριο γενικά το παιχνίδι στο Α΄ημίχρονο αλλά με μερικές καλές φάσεις για τις δύο ομάδες και άσχημο στο β΄ημίχρονο με τον Ερμή να φέρνει 7η ισοπαλία σε 8 παιχνίδια με τον Σατσιά στον πάγκο ενώ για τον Ολυμπιακό η ισοπαλία αυτή είναι οπισθοχώρηση .

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ

14΄Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Φαν Κέσελ ο οποίος μόνος από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα έξω.

28΄ Κίτρινη κάρτα στον Μανρίκε για σκληρό μαρκάρισμα στον Κύπρου

38′ Kάθετη πάσα του Γκουστάβο στον Πεχλιβάνη που από το ύψος του πέναλτι έκανε το σουτ με τον Καϊκέ να αποκρούει σωτήρια.

40΄Πλασέ του Στέλιου Δημητρίου από αριστερά στην περιοχή, μεγάλη απόκρουση από τον Καράδαη!

60’ Ο Πεχλιβάνης μόνος απέναντι στον Καϊκέ προσπάθησε να τον ντριμπλάρει αλλά ο κίπερ των φιλοξενουμένων έπεσε στα πόδια του και τον έκοψε.

78′ ΚΟΚΚΙΝΗ στον Μίλετιτς. Συνέχισε με δέκα ο Ολυμπιακός, δεύτερη κίτρινη στον Σέρβο

87′ Γύρισμα του Δημητρίου, ο Μανρίκε έδιωξε προ του Ρουσιά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βόκολος): Καράδαης, Ψάλτης, Μίλετιτς, Σάλι, Γαρουφαλιάς, Μάντζης, Νάνι, Μανρίκε, Γκουστάβο (62′ Σαντάνα), Πεχλιβάνης (79’Σωτηρίου), Βαν Κέσελ (53’Κα).

Στον πάγκο οι: Μιχαήλ, Κα, Σαντάνα, Ευτυχίδης, Βενιζέλος, Σωτηρίου, Κοστόφ, Χάνι, Χαραλάμπους.

ΕΡΜΗΣ (Σατσιάς): Καϊκέ, Δημητρίου, Γαβριήλ (68’Λέμος), Μέιρα, Ρουσιάς, Κύπρου, Ντίας, Χολτ, Σιντιμπέ (80’Παντελή), Κυριακίδης, Κονέ.

Στον πάγκο οι: Φιρινίδης, Παπαθανασίου, Χριστοδούλου, Οκόχ, Καϊσερλίδης, Αλαμπρίτης, Γεωργίου, Παντελή, Λέμος.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μανρίκε, / Σιντιμπέ (3η)

ΚΟΚΚΙΝΗ: Μίλετιτς (2η κίτρινη).

Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος