• Χαμογέλασε την τελευταία στιγμή η Καρμιώτισσα(στο 95΄ισοφάρισε την Ένωση 2-2)

Χαμογέλασε την τελευταία στιγμή η Καρμιώτισσα(στο 95΄ισοφάρισε την Ένωση 2-2)

By on 5 Ιανουαρίου, 2021 0 250 Views

Στο ισόπαλο 2-2 έμειναν Ένωση και Καρμιώτισσα σε αγώνα για την 18η αγωνιστική.

Η ομάδα του Χρυσή Μιχαήλ προηγήθηκε στο 28′ με τον Μπαργκάν, όμως η Ένωση ισοφάρισε με τον Θεοδώρου στο 45+1′ ενώ ο Μαρκόφσκι στο 84′ πέτυχε το 2-1. Στο 95′ ο Μαλεκκίδης με κεφαλιά έκανε το 2-2 ένα αποτέλεσμα που όπως εξελίχθηκε ικανοποιεί μόνο την Καρμιώτισσα που πήρε βαθμό εκτός έδραςσ το τελευταίο λεπτό και κράτησε στον πάτο την Ένωση..

Στο πρώτο μέρος, η Καρμιώτισσα που ήταν καλύτερη πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 28′ με πλασέ του Μπαργκάν, μετά από ωραία συνεργασία που είχαν νωρίτερα τα αδέρφια Σάσι. Στο 33′ οι φιλοξενούμενοι είχαν φάση για δεύτερο γκολ με τον Νεοφύτου, όμως το πλασέ σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων. Στο 44′ νέα μεγάλη φάση για την Καρμιώτισσα όμως ο Ρομό ήταν άστοχος από θέση βολής.

Η Ένωση ισοφάρισε στο 45+1′ με γκολ του Θεοδώρου στην πρώτη της τελική προσπάθεια των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη, το ματς ήταν ισορροπημένο με εναλλασσόμενη υπεροχή. Στο 74′ η Καρμιώτισσα είχε ευκαιρία με τον Πέρεζ, ο οποίος αμαρκάριστος δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 76′ απάντησε η Ένωση όταν ο Θεοδώρου βρέθηκε απέναντι στον Τούμπα, όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον κίπερ της Καρμιώτισσας.

Στο 84′ ο Μαρκόφσκι που πήρε την θέση του Θεοδώρου λίγο πριν,πέτυχε το 2-1 σκοράροντας με πλασέ, δίνοντας προβάδισμα στην Ένωση.

Στο 95′ ο Ρέινολντς δοκίμασε μια τελευταία σέντρα και με κεφαλιά ο Μαλεκκίδης έφερε το παιχνίδι στα ίσα κάνοντας το 2-2!

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ

3′ O Μ. Σάσι από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

10′ Διαμαρτυριες για πέναλτι απο την Καρμιωτισσα

11′ Μπαλιά του Μπαργκάν, για το κεφάλι του Μ. Σάσι με τον Γκατσέφσκι να απομακρύνει σε κόρνερ.

28′ 0-1: ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα. Γύρισμα του Ι. Σάσι ο Μπαργκάν με πλασέ, νίκησε τον Γκατσέφσκι.

33′ Δοκάρι για την Καρμιώτισσα. Ο Μπαργκάν επιχειρησε σουτ με την μπάλα να κτυπά στο δεξί  δοκάρι της εστίας της Ένωσης.

36′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν, πάνω από τα δοκαρια του Γκατσέφσκι.

45′ Μεγάλη ευκαιρία ξανά για την Καρμιωτισσα . Ο Ρομό από καλη θέση δεν βρήκε στόχο.
45+1′ 1-1: ΓΚΟΛ για την Ένωση. Ο Θεοδώρου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τούμπα.

50′ Ο Μπαργκάν με ατομική προσπάθεια έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Γκατσέφσκι.

56′ Ο Ουντόζι έπιασε ωραία κεφαλιά με την μπάλα να περνά δίπλα από ο δεξί δοκάρι της εστίας του Τούμπα.

59′ Σουτ από τον Ντένινγκ θα αποκρούσει ο Τούμπας.

70′ Ο Θεοδώρου επιχείρησε την κεφαλιά χωρίς να βρει στόχο.

76′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ένωση. Ο Θεοδώρου απέναντι στον Τούμπα, επιχείρησε το πλασέ με τον τερματοφύλακα της Καρμιώτισσας να επεμβαίνει εντυπωσιακα.

84′ 2-1 ΓΚΟΛ η Ένωση. Μπαλιά στην περιοχή των φιλοξενουμένων, ο Μπαράνοφ δεν έδιωξε σωστά, με τον Μαρκόφσκι να στέλνει την μπάλα με πλασέ στα δίχτυα.

95΄ 2-2 Γκολ η Καρμιώτισσα.Με κεφαλιά ο Μαλεκκίδης ισιφάρισε στη τελευταία φάση του αγώνα

ΕΝΠ: Γκατσέφσκι, Λουσέρο, Μπελόνε (46΄ Ουντόζι), Ντένινγκ (87΄ Μαυρουδής), Θεοδώρου (77΄ Μαρκόφσκι), Κοσμά (25΄ Μαϊσουράντζε), Μπαρμπόσα, Κοτσώνης, Κυριάκου (46΄ Μουλαζίμης), Μπάλαζιτς, Φελίπε

Στον πάγκο: Πέτρου, Κολοκούδιας, Στυλιανίδης, =Μπαλοτέλι

Καρμιώτισσα: Toύμπας, Μπαράνοβ, Ρομό, Ι.Σάσι, Μπαργκάν (83΄ Καπαρτής), Μαλεκκίδης, Ρέινολντς, Νεοφύτου (88΄ Ευσταθίου), Χρίστου, Μ.Σάσι (72΄ Χατζηβασίλης), Πέρεζ

Στον πάγκο: Κίττος, Παχίπης, Κωμοδίκης, Φράγκος, Σάββα,Πολύζος

Κίτρινες: Κυριάκου, Ντένινγκ 3η / Μαλεκκίδης, Νεοφύτου 3η

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος