2 Μαΐου, 2024
  • 2 Μαΐου, 2024
  • Δύσκολα αλλά έμεινε ζωντανή η Ένωση.Ισοφάρισε(με 22 τελικές) στο 92΄την Καρμιώτισσα που έπαιζε με…κυπριακή 11αδα

By on 6 Μαΐου, 2021 0 441 Views

H Kαρμιώτισσα τραβά μαζί της την Ένωση…για την Β΄κατηγορία αφού μετά που την κέρδισε στο πρώτο παιχνίδι της β΄ φάσης ,την υποχρέωσε σε ισοπαλία 1-1 στο Παραλίμνι στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής των πλέι οφ.

Στο πρώτο ημίχρονο η Καρμιώτισσα μπήκε καλύτερα και κατάφερε να ανοίξει στο σκορ με τον Ρομό στο 12΄. Η Ένωση βελτιώθηκε και έχασε ευκαιρίες στην συνέχεια όμως το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση που έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες(22 τελικές) κατάφερε τελικά στο 90+2 να φέρει τον αγώνα στα ίσια με τέρμα του Μπάρνι. Το 1-1 τελικά παρέμεινε μέχρι το τέλος. Η ισοπαλία αφήνει σε δύσκολη θέση την Ένωση αλλά έστω ο ένας βαθμός της αφήνει ακόμα ζωντανή την ελπίδα για το θαύμα της παραμονής

EΝΠ(Σωτήρης Αντωνίου): Γκαντσέφσκι, Μπάρνι, Ίρεπ, Λουσέρο, Θεοδώρου, Γκαντό(82′ Μπελόνε), Ουντότζι, Μπαρμπόσα, Κυριάκου (34’Ενγκού), Φελίπε, Μαρκόσκι(77′ Μουλαζίμης).
Στον πάγκο: Πέτρου, Μουλαζίμης, Μπελόνε, Παναγή, Κολοκούδιας, Μαϊσουράτζε, Στυλιανίδης, Μαυρουδής, Ενγκού.
Καρμιώτισσα(Γιαννάκης Ποντικός): Κίττος, Στυλιανού(73′ Μπουμπακαρί), Ρομό(73′ Γεωργίου), Χριστοφή, Χατζηβασίλης, Χρίστου (46’Παχίπης), Μιχαήλ, Δημητρίου, Χέρκοβιτς(60′ Γενεθλίου), Ρέινολντς(25′ Ορφανίδης), Νεοφύτου.
Στον πάγκο: Παπλωματάς, Παχίπης, Μπουμπακαρί, Ι.Σάσι, Σάββα, Λιασίδης, Γεωργίου, Ορφανίδης, Γενεθλίου.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Λουσέρο, Γκαντό, Ουντόζι,Ίρεπ / Νεοφύτου, Χρίστου, Χατζηβασίλης, Κίττος,

Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας