• Βροχή τα γκολ στο πρώτο φιλικό.(Απόλλωνας-Ομόνοια 3-4)

Βροχή τα γκολ στο πρώτο φιλικό.(Απόλλωνας-Ομόνοια 3-4)

By on 26 Ιουνίου, 2021 0 695 Views

Η Ομόνοια πέρασε με φιλική νίκη από το Τσίρειο, 4-3 επί του Απόλλωνα.

Στο πρώτο μέρος η Ομόνοια άνοιξε το σκορ με τον Τσέποβιτς στο 15′, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα απάντησε ο Μάρκοβιτς με δυνατό σουτ. Στο 23′ και πάλι ο Τσέποβιτς έδωσε προβάδισμα στους πράσινους, ενώ στο 40′ ο Λοΐζου έφυγε στην αντεπίθεση και με ωραία ενέργεια έκανε το 1-3.

Στο δεύτερο μέρος έγιναν πολλές αλλαγές, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να κάνουν λίγη ώρα μέχρι να βρουν τα πατήματά τους. Στο 59′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι μετά από ανατροπή του Γκεριέ από τον Χατζηβασιλείου. Ο Παπουνασβίλι το μετέτρεψε σε γκολ, όμως πέντε λεπτά αργότερα, ο Παπουλής πέτυχε το 4ο γκολ των «πρασίνων». Τον… χορό των γκολ έκλεισε ο Ίντζια στο 75′ που έγραψε το τελικό 3-4.

Απόλλων: Γιοβάνοβιτς, Πίττας, Μάρκοβιτς, Νταμπό, Μαλεκκίδης, Ψύχας, Χαμάς, Κυριάκου, Χαραλάμπους, Ηροδότου, Ζράντι.
Η ενδεκάδα του δευτέρου ημιχρόνου: Δημητρίου, Νασιμέντο, Ντένιτς, Ίντζια, Παπουνασβίλι, Σπόλιαριτς (72′ Φώτη), Κατελάρης, Παναγιώτου, Κολ, Γκεριέρ, Φώτη, Ορφανίδης

Ομόνοια: Παναγή, Ευαγγέλου, Λέζιακς, Γιούστε, Παναγιώτου, Γκόμεθ, Κούσουλος, Μποτεάκ, Τζιωνής, Τσέποβιτς, Λοϊζου.
Η ενδεκάδα του δευτέρου ημιχρόνου: Χοράσκα, Βενιζέλου, Καϊάφας, Λαός, Κίκο, Παπουλής, Κακουλλής, Ζευκής, Χαραλάμπους, Χατζηβασιλείου, Σάββα.