4 Μαΐου, 2024
  • 4 Μαΐου, 2024
  • Άρχισε δουλειά ο Κβιλιτάια.Με πέναλτι το γκολ της φιλικής νίκης του ΑΠΟΕΛ κόντρα στην ΠΑΕΕΚ

By on 15 Ιουλίου, 2021 0 674 Views

Νίκη του ΑΠΟΕΛ στο πρώτο φιλικό για την περίοδο της προετοιμασίας ενόψει της νέας σεζόν.

Οι γαλαζοκίτρινοι επικράτησαν με 1-0 της ΠΑΕΕΚ, χάρη στο γκολ του Κβιλιτάια από το σημείο του πέναλτι, στο 72ο λεπτό.

Ο Σάββας Πουρσαϊτίδης δοκίμασε δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο, ενώ έκανε και αλλαγές, από μία σε κάθε 45λεπτό. Αρχικά έβγαλε τον Ντανίλο για να βάλει τον Λουντέμο, ενώ στο Β’ μέρος, απέσυρε τον Χάνι για να περάσει ο Βρόντης.

Δείτε την ενημέρωση για τον αγώνα από το Γραφείο τύπου του ΑΠΟΕΛ, καθώς η αναμέτρηση ήταν κλειστή για τα ΜΜΕ:

Εναρξη στο φιλικό.

Ενδεκάδα 1ου ημιχρόνου: Μιχαήλ, Καρώ, Σάντος, Ντίας, Ντε Βινσέντι, Θεοδώρου, Γουίλερ, Γεωργίου, Εντογκαλά, Τσουτσούκη, Ντανίλο.

25‘ Ο Λουντέμο στην θέση του Ντανίλο.

Ενδεκάδα 2ου ημιχρόνου: Ουζόχο, Βινίσιους, Σάβιτς, Σιέλης, Μπερν, Εφραίμ, Χάνι, Πολυκάρπου, Κατσαντώνης, Κούτσακος, Κβιλιτάια

72′ ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ! Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κβιλιτάια.

73‘ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Βρόντης στη θέση του Χάνι.