3 Μαΐου, 2024
  • 3 Μαΐου, 2024

Tεσσάρα το ΑΠΟΕΛ με θετικό δείγμα Οκριασβίλι

By on 27 Ιουλίου, 2021 0 2429 Views

Νικηφόρο ήταν το τρίτο φιλικό του ΑΠΟΕΛ στην Βουλγαρία, κόντρα στην FC Pirin. Η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη επικράτησε των Βούλγαρων με 4-0, στο ντεμπούτο του Τόρνικε Οκριασβίλι.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό ο Σάντος και ακολούθησε ο Κατσαντώνης στο 30′. Γενικά στο πρώτο ημίχρονο το ΑΠΟΕΛ ήταν αρκετά καλό, οι επιθέσεις ήρθαν από τις πτέρυγες με τον Οκριασβίλι να αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις.

Με την έναρξη της επανάληψη ο Σάββας Πουρσαϊτίδης προχώρησε σε οκτώ αλλαγές, ενώ μέχρι το 60′ αντικατέστησε όλη την ομάδα.

Στο 64΄ο Τσουτσούκι με κεφαλιά έγραψε το 3-0 μετά από ωραία μπαλιά του Εφραίμ.

Από δημιουργός σκόρερ ο εκ των αρχηγών του ΑΠΟΕΛ που με το ομορφότερο γκολ του αγώνα στο 76΄, πέτυχε το τελικό 4-0.

ΑΠΟΕΛ: Ουζόχο (Μιχαήλ 61′), Καρώ (Βινίσιους 61′), Σάντος (Τσουτσούκη 46′), Λουντέμο (Πολυκάρπου 46′), Ντε Βινσέντι (Ντιας 46′), Ντανίλο (Μπερν 46′), Κατσαντώνης (Γεωργίου 56′), Ζαμπάλα (Γουίλερ 46′), Θεοδώρου (Εφραίμ 46′), Οκριασβίλι (Ντονγκαλά 46′), Βρόντης (Κούτσακος 46′)