• 28 Απριλίου, 2024
  • Mαφιόζικη καταστροφική αποβολή από τον Ιταλό Μαρέσκα

Mαφιόζικη καταστροφική αποβολή από τον Ιταλό Μαρέσκα

By on 1 Σεπτεμβρίου, 2021 0 985 Views

Δείτε την φάση του 40ου λεπτού που έφερε την αποβολή του Σωτηρίου με 2η κίτρινη για “θέατρο” μετά από μαρκάρισμα στην περιοχή. Άδικη απόφαση από τον Ιταλό Μαρέσκα αλλά δεν άλλαξε ούτε μέσα από το VAR.Μαφιόζικη…αποβολή από ένα Ιταλό διαιτητή που ασφαλώς στο δικό του πρωτάθλημα ποτέ δεν θα έδειχνε τέτοια κάρτα και δεν ξέρουμε τι λέχθηκε από το VAR.Και πέναλτι να μην ήταν δεν ήταν δεύτερη κίτρινη όταν μάλιστα πιο πριν παίκτης του συμπατριώτη του προπονητή της γειτονικής του χώρας εκμαίευσε πέναλτι και δεν δέχθηκε καμιά παρατήρηση.(όταν κρίθηκε το αποτέλεσμα θυμήθηκε να δείξει και σε παίκτη της Μάλτας κίτρινη για θέατρο).Αυτή η αποβολή μετά το δοκάρι του Πίττα προκάλεσε καταστροφή για την Εθνική μας που δέχθηκε αμέσως το πρώτο γκολ και στη συνέχεια με 10 παίκτες χωρίς ψυχολογία δεν μπόρεσε να αντιδράσει και και από νωρίς στις αρχές του β΄ημιχρόνου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0.