18 Μαΐου, 2024
  • 18 Μαΐου, 2024

Nέα δεδομένα στη βαθμολογία πάνω και κάτω

By on 19 Δεκεμβρίου, 2021 0 489 Views

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΛ, νίκησε με 3-0 τον Ολυμπιακό στο Τσίρειο Στάδιο σε αγώνα για τη 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Ο Άγγελος Ανδρέου άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 8ο λεπτό με τον Τσέποβιτς να διαμορφώνει το τελικό 3-0 με δύο τέρματα στο 21′ και στο 45′ (πέναλτι).

Η ΑΕΛ ανέβηκε στους 15 βαθμούς με αγώνα λιγότερο ενώ ο Ολυμπιακός έμεινε στους 16 βαθμούς.

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΑΕΛ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-0

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη για τη Δόξα με 2-1 επί της Ομόνοιας στο Μακάρειο Στάδιο. Με τη νίκη της αυτή η Δόξα ανέβηκε στους 14 βαθμούς αφήνοντας την Ομονοια στους 17 (με δύο αγώνες λιγότερους).

Και τα δύο τέρματα της Δόξας τα πέτυχε ο Σαντίκ στο 11′ και στο 48′ (πέναλτι) ενώ ο Τζιωνής είχε ισοφαρίσει προσωρινά για την Ομόνοια στο 26ο λεπτό.

Τρίτη 4 Ιανουαρίου 2022

17:00 Ολυμπιακός–ΑΕΚ (Cytavision Sports )

19:00 Ανόρθωση–Άρης (Cablenet Sports 1)

Τετάρτη 5 Ιανουαρίου

17:00 Πάφος FC-Oμόνοια (Cablenet Sports 1)

19:00 ΠΑΕΕΚ-ΑΠΟΕΛ (Cytavision Sports )

*Πριν από την 15η αγωνιστική θα διεξαχθούν στις 22 Δεκεμβρίου οι εξ’ αναβολής αγώνες της 1ης αγωνιστικής Ομόνοια–ΑΕΛ και ΠΑΕΕΚ-Ανόρθωση και στις 26 Δεκεμβρίου θα συνεχιστεί το ντέρμπι ΑΠΟΕΛ–Ομόνοια.