3 Μαΐου, 2024
  • 3 Μαΐου, 2024
  • Έπαθε και έμαθε η Ανόρθωση. Μονόδρομος η νίκη κόντρα στην ΠΑΕΕΚ(θα χάσει τον Άρη ο Χουσμπάουερ)

By on 21 Δεκεμβρίου, 2021 0 2125 Views

O Τσέχος μέσος της Ανόρθωσης   Χουσμπάουερ  συμπλήρωσε απαγορευτικό αριθμό καρτών και θα έπρεπε να αποφασιστεί ποιο από τους επόμενους αγώνες θα χάσει. Ο μέσος της Ανόρθωσης θα χάσει τον αγώνα με τον Άρη ,στο Α. Παπαδόπουλος στις 4 Ιανουαρίου και θα είναι διαθέσιμος απέναντι στο ΑΠΟΕΛ. Το παιχνίδι με την ΠΑΕΕΚ είναι εξ αναβολής και θα είναι κανονικά στην αποστολή. Ο Χουσμπάουερ στην τρέχουσα περίοδο είναι από τους καλύτερους παίκτες της Ανόρθωσης με αρκετή αν και αθόρυβη δουλειά στη μεσαία γραμμή δίπλα στον Αρτυματά. Ωστόσο η απουσία του στον αγώνα με τον Άρη δεν θα επηρεάσει το πλάνο του Κετσπάγια αφού Χρυσοστόμου και Ιωάννου δείχνουν ετοιμοπόλεμοι να καλύψουν το κενό.

Στον αυριανό αγώνα με την ΠΑΕΕΚ στο Μακάρειο θα απουσιάζει ο Ουάρντα που διανύει περίοδο φόρμας. Ευκαιρία να πάρει ανάσες με τον Λάζαρο να αναμένεται να καλύψει την θέση του στο αρχικό σχήμα χωρίς να αποκλείονται και άλλες επιλογές στην επίθεση αφού Χριστοφή και Καλτσάς μπορούν να δώσουν λύσεις. Με νίκη στο Μακάρειο την Τετάρτη η Ανόρθωση θα φθάσει τους 22 βαθμούς ,θα ανέβει στην 4η θέση και θα πλησιάσει σημαντικά τους πρώτους τρεις στην βαθμολογία. Η πρόσφατη ήττα από την ΠΑΕΕΚ με 3-2 ήταν ένα γερό μάθημα για την Ανόρθωση η οποία αύριο ξέρει πόσο πολύ πρέπει να προσέξει τον αγώνα για να μην την πάθει δεύτερη φορά από την ομάδα της Κερύνειας. Όλοι στην Ανόρθωση αισιοδοξούν και προσδοκούν ότι στο Μακάρειο θα δοθεί συνέχεια στην ανοδική πορεία και η ομάδα δεν θα  είναι όπως πρέπει στο γήπεδο για να φθάσεις την τρίτη συνεχόμενη νίκη.