• 4 Μαΐου, 2024
  • Aναγκαστική αλλαγή o Αραγιούρι.Με αυτογκόλ μπροστά η Πάφος!

Aναγκαστική αλλαγή o Αραγιούρι.Με αυτογκόλ μπροστά η Πάφος!

By on 19 Ιανουαρίου, 2022 0 517 Views

Πολύ νωρίς προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή ο προπονητής της Ανόρθωσης Τιμούρ Κετσπάγια. Στο 7ο λεπτό της πρώτης αναμέτρησης του Κυπέλλου κόντρα στην Πάφος FC ο Αραγιούρι τραυματίστηκε σε μια μονομαχία με τον Ζάιρο και δεν μπόρεσε να συνεχίσει.

Αμέσως ο Τιμούρ σήκωσε τον Ντέλετιτς και τον έριξε στο παιχνίδι αλλάζοντας ταυτόχρονα και τον σχηματισμό. Η Ανόρθωση άρχισε το παιχνίδι με τριάδα στην άμυνα (Αραγιούρι, Αντωνιάδης, Κορρεά) αλλά μετά την άσχημη εξέλιξη με τον Αραγιούρι ο προπονητής το γύρισε σε τετράδα με Κορρέα και Αντωνιάδη κεντρικούς αμυντικούς και τους Κορέια (αριστερά) και Αμπαρτζουμιάν (δεξιά) στα άκρα.

Η αλλαγή σχηματισμού ανέβασε την Ανόρθωση που δεν κινδύνεψε μετά τα πρώτα λεπτά και πήρε τον έλεγχο του αγώνα με κατοχή της μπάλας αλλά στο 43΄ένα διπλό λάθος έφερε του 1-0 για την Πάφο. Σε ακίνδυνη φάση ο Κορέια έβγαλε την μπάλα κόρνερ ενώ εύκολα μπορούσε να την δώσει στον Τζούρ και στην εκτέλεση ο Αντωνιάδης με λάθος διώξιμο πέτυχε το αυτογκόλ το οποίο έκρινε το Α΄ ημίχρονο

Aναγκαστική αλλαγή και για την Πάφο πριν το τέλος του πρώτου μέρους του αγώνα με την Ανόρθωση.

Ο Ταλίς αντικατέστησε τον Αϊλντον ο οποίος δεν μπόρεσε να συνεχίσει.

Στο 35ο λεπτό έγινε η αλλαγή για την ομάδα του Μίλανιτς.