• 4 Μαΐου, 2024
  • Νίκη σιγουριάς για τον Ολυμπιακό(κέρδισε 1-0 την ΠΑΕΕΚ)

Νίκη σιγουριάς για τον Ολυμπιακό(κέρδισε 1-0 την ΠΑΕΕΚ)

By on 18 Μαρτίου, 2022 0 461 Views

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Ολυμπιακός επί της ΠΑΕΕΚ 1-0 με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μεγάλη… ανάσα ενόψει της συνέχειας και την ΠΑΕΕΚ να μην μπορεί να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση.

Το χρυσό τέρμα για τον Ολυμπιακό πέτυχε ο Μακρής στο 32’, σε ένα πρώτο ημίχρονο φτωχό από πλευράς θεάματος,

Καλύτερο το δεύτερο ημίχρονο, είχαν τις ευκαιρίες τους και οι δύο ομάδες αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Με τη νίκη του απόψε, ο Ολυμπιακός ανέβηκε στους 26 βαθμούς και στην τρίτη θέση του δεύτερου γκρουπ, ενώ η ΠΑΕΕΚ με 15 βαθμούς είναι στην τελευταία θέση.

ΠΑΕΕΚ (Μ.Σεργίδης): Παναγιώτου, Σουμαόρο (46′ Ντίας), Βαρέλα (73′ Μπάμπιτς), Ενόχ, Κωμοδίκης (46′ Χαραλάμπους), Καπαρτής, Τσόσιτς, Ράμος, Κούρος, Φραγκέσκου, Νούνιτς (61′ Μιλτς)
Στον πάγκο: Μαυρομούστακος, , Ανδρέας Νεοφύτου Νεοφύτου, Τίμερμανς, Παττίχης, Αμερόνγκεν, Καϊμόλεν, Άντρις Νεοφύτου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ν.Τούτιτς): Μολ, Σαμπίνια, Κα (69′ Σάλι), Μακρής (69′ Γουίλσον), Μανρίκε, Πεχλιβάνης, Κονφέ (46′ Χαραλάμπους, Ντιανέ, Νάνι, Κυριάκου, Τιάγκο (84′ Γκουστάβο)
Στον πάγκο: Τσούπιτς, Κόβατς, Μπόβεδα, Ανδρονίκου , Ευτυχίδης, Πηλαβάς, Γουακάσο, Μανιάς

ΣΚΟΡΕΡ: 31′ Μακρής
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ράμος/Κονφέ, Κα