• 6 Μαΐου, 2024
  • ΜΠΑΝΤΙΑ: Το πιστέψαμε μέχρι το τέλος. Δεν μπορώ να είμαι ικανοποιημένος όμως με το αποτέλεσμα

By on 10 Απριλίου, 2022 0 1997 Views

Διαβάστε όλα όσα δήλωσε ο προπονητής της ΑΕΚ Νταβίντ Μπαντία μετά το τέλος του ντέρμπι με τον Απόλλωνα.

”Φέραμε ισοπαλία σ’ ένα παιχνίδι πολύ δύσκολο και σημαντικό απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα. Εμείς προσπαθήσαμε να παίξουμε με την μπάλα κάτω και γρήγορο ποδόσφαιρο έχοντας την κατοχή. Στο τέλος είμαι περήφανος για την προσπάθεια και την ένταση που είχαμε σε όλο το παιχνίδι. Το λέω αυτό γιατί δεχθήκαμε πρώτοι γκολ, επιστρέψαμε και στη συνέχεια δεχθήκαμε ακόμη δύο και πάλι επιστρέψαμε. Το πιστέψαμε μέχρι το τέλος. Δεν μπορώ να είμαι ικανοποιημένος όμως με το αποτέλεσμα του παιχνιδιού. Πρέπει να το πιστέψουμε για να έχουμε την ευκαιρία μας μέχρι το φινάλε”.

Για το συναίσθημα που του άφησε η ισοφάριση στο τέλος: ”Το παιχνίδι τελειώνει με το τελικό σφύριγμα. Σίγουρα θα μπορούσε από την στιγμή που υπήρχαν διακοπές όχι να δοθούν μόνο τέσσερα λεπτά αλλά περισσότερες καθυστερήσεις. Τουλάχιστον 2-3 λεπτά, ωστόσο, ο διαιτητής αποφασίζει. Δεν είμαι χαρούμενος στο 100% αλλά επειδή ισοφαρίσαμε στο τέλος είμαι χαρούμενος κατά 50%”