28 Απριλίου, 2024
  • 28 Απριλίου, 2024

Eύκολα στους 8 η Πάφος FC με τριάρα

By on 17 Ιανουαρίου, 2023 0 368 Views

Η Πάφος πήρε το εισιτήριο για την προημιτελική φάση του κυπέλλου Coca Cola, με νίκη 3-1 κόντρα στον Ακρίτα, στο «Στέλιος Κυριακίδης».

Οι γηπεδούχοι μόλις στο 12′ άνοιξαν το σκορ με τον Αμπντουραχίμι, με τον Ακρίτα να έχει δύο καλές στιγμές στο τέλος του ημιχρόνου για να ισοφαρίσει με τα σουτ του Κλεμέντε.

Η Πάφος στο 71΄διπλασίασε τα τέρματα της με τον Ζάιρο και έβαλε γερές βάσεις πρόκρισης.

Για την ομάδα του Ακρίτα ο Άμπραχαμ μείωσε στο 82′ με πανέμορφο μακρινό σουτ, ενώ ο Σεμέδο με κοντινή προβολή στο τελευταίο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Εντεκάδες:

Πάφος: Ολαθάμπαλ, Παλάσιος, Κβίντα, Χότσκο (Κανέ 59′), Σεμέδο, Μπετανκόρ (Χέσταντ 65΄), Ικόκο, Αμπντουραχίμι (Τάνκοβιτς 59΄), Ζουνίνιο, Βαλακάρι (Ζάιρο 65′), Πελάζιο.

Πάγκος:  Άντος, Κανέ, Ζάιρο, Δημητρίου, Χέσταντ, Τάνκοβιτς, Μιχαήλ, Ναμ, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς, Ταβάρες

Ακρίτας: Γκιγιέρμε, Παγκουανί (Κονέ 72′), Κόρατς, Ντράμε, Εράσο, Αμντουσαλάμοφ (Πικής 60′), Κλεμέντες (Άμπραχαμ 60΄), Γαβριήλ (Ζουνίνιο 66′), Σέχιτς, Καραγιάννη (Σαραβάνια 45′), Λόπες

Πάγκος:  Περντρέου, Ονόντι, Σουλεϊμάν, Κονέ, Άμπραχαμ, Λίμα, Ντούμποφ, Δημοσθένους, Σαραβάνια, Πική

Κίτρινες: Λόπες, Καραγιάννης, Σραβάνια, Σέχιτς