• 6 Μαΐου, 2024
  • Ο Ολυμπιακός σταμάτησε ξανά την Πάφο με Ψύχα και Μολ(1-1)

Ο Ολυμπιακός σταμάτησε ξανά την Πάφο με Ψύχα και Μολ(1-1)

By on 7 Μαρτίου, 2023 0 464 Views

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Ολυμπιακός και Παφος  FC που έμειναν στο 1-1 με τέρματα που σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος. Δεύτερη ισοπαλία ανάμεσα στις δύο ομάδες στο πρωτάθλημα με τους μαυροπρασινους να αισθάνονται ικανοποιημένη με βάση την εξέλιξη του αγώνα.

Νέα απώλεια βαθμών για την ομάδα του Μπεργκ που απομακρύνεται από την 1η θέση ενώ βλέπει τον Απόλλωνα να την πλησιάζει στους έξι βαθμούς. Στο -9 από την πρώτη θέση.

Στους 16 βαθμούς ο Ολυμπιακός και στο μείον 5 από την επικίνδυνη ζώνη.

Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο με τον Ολυμπιακό να μπαίνει δυνατά ψάχνοντας από νωρίς το γκολ. Οι φιλοξενούμενοι κόντρα στην ροή του αγώνα με σουτ του Αμπντουραχίμι και την βοήθεια του δοκαριού άνοιξαν το σκορ για να δεχθούν τελικά την ισοφάριση με τον Ψύχα(σκόραρε και στο 1-1 του πρώτου γύρου) στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Γκολ το οποίο αρχικά ακυρώθηκε λανθασμένα από τον βοηθό Μάριο Καλογήρου για αν έρθει στην συνέχεια η δικαίωση μέσω VAR για τους μαυροπράσινους.
Στην επανάληψη η Παφος FC ήταν καλύτερη έχασε αρκετές ευκαιρίες όμως για ακόμα μια φορά ο Μολ έδειξε πόσο σπουδαίος τερματοφύλακας είναι. Στους 50 βαθμούς η Παφος FC που παραμένει στην τέταρτη θέση. Στους 16 ο Ολυμπιακος  που έχει δύσκολο έργο στην υπόθεση παραμονή.

Ολυμπιακος  (Μ. Σεργίδης): Mολ, Μουκτάρης, Έσελινγκ, Ιωάννου, Ψύχας (Ενόχ 46′), Πεχλιβάνης (Χαραλάμπους 67′), Σλόγκαρ (Κορομά 46′), Γιακουμάκης (Δόσις 76′), Νάνι, Γκόρουπετς (Μπάρντι 31′) Καλίλι
Στον πάγκο: Τσαρλς, Χριστοφόρου, Λιασίδης, Μπάρντι, Σάλι, Χριστοδούλου, Δόσις, Χέντρικς, Ζευκής, Ενόχ, Χαραλάμπους, Κορομά
Παφος FC (Χ. Μπεργκ): Ίβουσιτς, Κβίντα, Κανέ, Μπετανκόρ (Βαλακάρι 46′), Ικόκο, Αμπντουραχίμι (Παπαστυλιανού 85′), Ζουνίνιο, Τάνκοβιτς, Ναμέ (Πελάζιο 46′), Μπρούνο (Χέσταντ 46′), Μπαίριτς
Στον πάγκο: Άντος, Μάχροβιτς, Παλάσιος, Χότσκο, Χέσταντ, Μιχαήλ, Βαλακάρι, Ντράγκομιρ, Ταβάρες, Πελάζιο, Παπαστυλιανού