2 Μαΐου, 2024
  • 2 Μαΐου, 2024

Ξέσπασε η Ένωση με πεντάρα και ελπίζει στο θαύμα

By on 3 Μαΐου, 2023 0 5588 Views

Πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η ΕΝΠ…καθάρισε νωρίς τον Ακρίτα και πήρε την πρώτη της νίκη μετά τις 26 Φεβρουαρίου, όταν τότε είχε νικήσει τον σημερινό της αντίπαλο! Τότε με 5-0, απόψε με 5-1, με τους Φερνάντες και Βουτσένοβιτς να σκοράρουν δις και τον Κατσιάρη ένα, με την ομάδα της Χώρακας να μειώνει με τον Κλεμέντε. Με τη νίκη της αυτή η ΕΝΠ διατήρησε τις έστω και λιγοστές ελπίδες της για παραμονή…

Μετά από αυτή την νίκη η Ένωση ανεβαίνει στους 28 βαθμούς,και στο -7 από την Δόξα που έλχασε από την Καρμιώτισσα.Στους 23 έμεινε ο Ακρίτας.

Στο 3ο λεπτό ο Φερνάντες άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ, ενώ 2 λεπτά μετά η Ένωση είχε και δοκάρι!

Ο Βουτσένοβιτς στο 21ο λεπτό με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Ο Ακρίτας έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κονέ στο 34΄και στην αντεπίθεση ο Βουτσένοβιτς με πλασέ έκανε το 3-0!

Ο Κατσιάρης μετά από πάσα του Λαμί στο 39΄έκανε το 4-0.

Στο 49ο λεπτό ο Κλεμέντε μείωσε σε 4-1 με κεφαλιά μετά απο εκτέλεση φάουλ. Η Ένωση έφτασε σε 5ο γκολ ξανά με τον Φερνάντες στο 63ο λεπτό.

Στο 89΄ο Αμπντουσαλάμοφ πήρε την 2η κίτρινη κάρτα μέσα σε 1 λεπτό, αφού πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα στο 76΄!

ΕΝΠ: Παναγιώτου, Ντα Σίλβα (76′ Κολωνίας), Έχμαν, Γεβρέμοβιτς, Φερνάντες (67′ Ντιαβαρά), Κωνσταντίνου (67′ Βούκσεβιτς), Κατσιάρης (67′ Πολυκάρπου), Βουτσένοβιτς, Κοτσώνης, Λαμί, Ντρέκσα (82′ Σολωμού).
Στον πάγκο: Κουτσού, Κορσιά, Χριστοφή, Λουσέρο, Ρουσιάς, Ντιαβαρά, Μέιρα, Κολωνίας, Σολωμού, Πρωτοπαπάς, Πολυκάρπου, Βούκσεβιτς.
ΑΚΡΙΤΑΣ: Περντρέου, Κονέ, Άμπραχαμ (46′ Κλεμέντε), Εράσο (68′ Πική), Μεντίμορετς, Γαβριήλ, Σέχιτς (76΄Αμπντουσαλάμοφ), Τόρες (76′ Παουγκέν), Σαραβάνια, Καραγιάννης (59′ Λόπες), Αραούχο.
Στον πάγκο: Καστεγιάνι, Ονόντι, Παουγκέν, Σουλεϊμάν, Ντράμε, Αμπντουσαλάμοφ, Ντουμπόφ, Δημοσθένους, Κλεμέντε, Φαουριέλ, Πικής, Λόπες.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Άμπραχαμ
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Αμπντουσαλάμοφ
ΣΚΟΡΕΡ: 3′ Φερνάντες, 21′, 35′ Βουτσένοβιτς, 39′ Κατσιάρης, 63′ Φερνάντες / 50′ Κλεμέντε
Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Βασιλείου Αδάμος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος
4ος Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
VAR: Αθανασίου Κυριάκος
AVAR: Ανδρέου Π. Ανδρέας
Παρατηρητής:  Κυριάκου Αγγέλα