• 19 Μαΐου, 2024
  • Καλό τεστ με Χ για την Ομονοια .Αγωνία για Ερακοβιτς

Καλό τεστ με Χ για την Ομονοια .Αγωνία για Ερακοβιτς

By on 11 Ιουλίου, 2023 0 1538 Views

Η Ομονοια στο δεύτερο της φιλικό επί Πολωνικού εδάφους, αυτή τη φορά κόντρα στην Τρέντσιν, εξήλθε ισόπαλη 1-1. Παρά την ισοπαλία, οι πράσινοι ήταν πολύ καλοί, είχαν ευκαιρίες, έδειξαν καλά στοιχεία, ενώ ντεμπούτο έκαναν Σεμέδο (σκόραρε κιόλας), Σιπριάνο και Κουλιμπαλί.
Στα του ματς, το σκορ άνοιξε στο 11ο λεπτό ο Σεμέδο με πλασέ από το ύψος της περιοχής, που πέτυχε το πρώτο του ανεπίσημο τέρμα με το τριφύλλι στο στήθος, ενώ οι Σλοβάκοι ισοφάρισαν στο 31’ σε 1-1. Μάλιστα, είχε ο μεσοεπιθετικός είχε μια εξαιρετική παρουσία.
Στην επανάληψη, η Ομονοια πέτυχε γκολ, ωστόσο ακυρώθηκε λανθασμένα ως οφσάιντ και παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων, το σκορ δεν άλλαξε.
Μελανό σημείο για την ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή ο τραυματισμός του Εράκοβιτς που αποχώρησε τραυματίας λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς και υπάρχει αγωνία για την σοβαρότητα του τραυματισμού του .

ΟΜΟΝΟΙΑ (Αυγουστή): Φαμπιάνο (46’ Παναγή), Μάθιους (72’ Κυριακίδης), Λανγκ (55′ Κουλιμπαλί), Μίλετιτς (87′ Καϊάφας), Λέζιακς (46′ Σιπριάνο),Κούσουλος (46’ Κασάμα), Μπασιρού (73’ Ανδρέου), Μπέζους (46’ Εράκοβιτς – 56′ Οζλέρ-87′ Χρίστου), Ζαχαρίου (46’ Χαραλάμπους), Σεμέδο (73’ Α. Χρίστου), Ανσαριφάρντ (46’ Κακουλλής)