18 Μαΐου, 2024
  • 18 Μαΐου, 2024

Φοβερός ο Άρης…πάτησε και συνέτριψε την Μπάτε 6-2

By on 26 Ιουλίου, 2023 0 6680 Views

Ένας Αρης  από τα…αστέρια, τρομοκρατησε..με την ταχύτητα του ,την πάτησε και συνέτριψε την Μπάτε με 6-2 στο «ΑΛΦΑΜΕΓΑ» στον πρώτο αγώνα για τον Β’ Προκριματικό Γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ και βρίσκεται και με τα δύο πόδια στην επόμενη φάση, που σημαίνει εξασφάλιση ομίλων στο Conference League!
Η ομάδα της Λεμεσού ήταν πολύ ανώτερη της αντιπάλου της κι αν ήταν πιο προσεκτική στην άμυνα, θα μπορούσε να πάρει και μεγαλύτερο σκορ! Στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 3-0, με γκολ του Γκομίς (17’), του Μπένγκτσον (32’) και αυτογκόλ του Μπανέ (39’).
Η Μπάτε μείωσε στο 48’ με τον Κοντσεβόι, ο Αρης  ξανά με τον Γκομίς πήρε αέρα τριών τερμάτων στο 60’, με τους Λευκορώσους να μειώνουν εκ νέου στο 65’ με τον Κχαντάρκεβιτς. Ο Άρης ωστόσο έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του, με τον Μοντνόρ στο 83’ και τον Στεπίνσκι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι, να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα!Πλέον μόνο με χαρακίρι μπορεί να χαθεί η πρόκριση.

ΑΡΗΣ: Βανά Άλβες, Μπρόρσον, Μουσούντα, Γιαγκό, Καζού, Στρούσκι, Νίκολιτς (46′ Σόκε), Μαγιαμπέλα (87′ Σανέ), Μπένγκτσον (46′ Στεπίνσκι), Μπαμπίκα (80′ Μοντνόρ), Γκομίς (80′ Σπόλιαριτς).
Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Σωφρονίου, Σπόλιαριτς, Στεπίνσκι, Δημητρίου, Σανέ, Σόκε, Μοντνόρ, Ουρόσεβιτς.
ΜΠΑΤΕ: Κούντραβετς, Μπανέ (85′ Βολκόφ), Κχαντάρκεβιτς (70′ Ποντστρέλοφ), Νετσιάεφ, Ζιμόχ, Μποτσιάροφ, Γκρόμικο, Γκρετσίκο (85΄Ισλάμοβιτς), Κοντσεβόι, Μάλκεβιτς, Αντιλέφσκι (70′ Μαρτίνοφ).
Στον πάγκο: Ντεργκάτσιεφ, Κόβρουκ, Μαρτίνοφ, Βασίλεβιτς, Σέστιουκ, Ποντστρέλοφ, Βολκόφ, Ισλάμοβιτς, Λάπτεφ.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκρετσίκο, Ισλάμοβιτς
ΣΚΟΡΕΡ: 17′ Γκομίς (πέν.), 32′ Μπένγκτσον, 39′ Μπανέ (αυτογκόλ), 60′ Γκομίς, 83′ Μοντνόρ, 90+1′ Στεπίνσκι (πέν.) / 48′ Κοντσεβόι, 65′ Κχαντάρκεβιτς