• 4 Μαΐου, 2024
  • Δείγμα θετικό για την Ανόρθωση με τεσσάρα κόντρα στη Ν.Σαλαμίνα

Δείγμα θετικό για την Ανόρθωση με τεσσάρα κόντρα στη Ν.Σαλαμίνα

By on 6 Αυγούστου, 2023 0 441 Views

Με δύο γκολ του Φερέιρα και από ένα των Κάργα και Τζούλιου, η Aνόρθωση  επικράτησε 4-0 της Νέας Σαλαμίνας σε δυνατό τεστ στο «Αμμόχωστος» που είχε και τον χαρακτήρα τιμητικής του Ρενάτο Μαργκάσα.
Η «Κυρία» με εξαίρεση τα πρώτα 10 λεπτά ήταν καλύτερη, έδειξε πιο έτοιμη και πήρε αυτή την φιλική νίκη.
Ο Φερέιρα άνοιξε το σκορ στο 30΄, ενώ στο 45+1’ ο Κάργας με κεφαλιά έκανε το 2-0. Το 3-0 το πέτυχε με δεύτερο προσωπικό γκολ του ο Πορτογάλος στο 63ο λεπτό, ενώ το τελικό 4-0 ήρθε από τον Τζούλιου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δείτε πιο κάτω την στατιστική εικόνα όπως την κατέγραψε η Cytavision.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Μελίσσας (69′ Κίσσας), Σέργιου, Βίκτωρος (46′ Κουσμάνοβιτς), Τσελέα, Λέουκο, Μαργκάσα (8΄ Καρλίτος) (60′ Σίλβα) , Μπεχαράνο (68′ Κατσιάρης), Μιγκελίτο (46′ Παπαγεωργίου) (63′ Χριστοδούλου), Νάρσινγκ (60′ Νάρσινγκ), Φερνάντες (46′ Ντιακιτέ), Ντορεγκαράι (80′ Ευθυμίου)
Στον πάγκο: Κίσσας, Καλανίδης, Παπαγεωργίου, Χριστοδούλου, Καρλίτος , Κατσιάρης, Σίλβα, Κουμουρής, Στεφάνου, Κουσμάνοβιτς, Ντιακιτέ, Ευθυμίου

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Μιχαήλ, Γκαρθία, Ουαγκέ, Κορρέα (61′ Μαρμούκ), Κάργας, Ιωάννου (32′ Τιουνέ), Τεχέρα (61′ Μ. Ιωάννου), Χαραλάμπους, Φερέιρα, Κορέια, Γκερέρο
Στον πάγκο: Αρμπολέδα, Κεραυνός, Μαρμούκ, Τιουνέ, Τζούλιου, Παρούτης, Κωνσταντίνου, Ιωάννου

ΓΚΟΛ: 30′, 63′ Φερέιρα, 45+1′ Κάργας, 90+1′ Τζούλιου
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Βίκτωρος

ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 2.300