4 Μαρτίου, 2024
  • 4 Μαρτίου, 2024
  • Home
  • ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
  • Τα νέα δεδομένα στη βαθμολογία και τι μας φέρνει η τελευταία αγωνιστική του Α΄ γύρου(πρόγραμμα-βαθμολογία)

Τα νέα δεδομένα στη βαθμολογία και τι μας φέρνει η τελευταία αγωνιστική του Α΄ γύρου(πρόγραμμα-βαθμολογία)

By on 28 Νοεμβρίου, 2023 0 520 Views

Με την σημαντική νίκη της ΑΕΚ στο ντεμπούτο του Ραν Μπεν Σιμόν στον πάγκο στην δεύτερη του θητεία έπεσε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta, ενώ την ίδια ώρα στην Περιστερώνα το 2-2 ανάμεσα σε Δόξα και Καρμιώτισσα δεν άφηνε κανέναν ευχαριστημένο.

Ήταν μια αγωνιστική οποία έφερε ανακατατάξεις και έδωσε νέο ενδιαφέρον εκεί στα πολύ ψηλά του βαθμολογικού πίνακα με την τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή και άλλες δύο ομάδες σε απόσταση αναπνοής, αλλά και στην μάχη για μια θέση στην πρώτη 6άδα.

To X στην Περιστερώνα αφήνει την Δόξας στον πάτο με ένα βαθμό και οι ελπίδες για βαθμολογική άνοδο εξανεμίζονται ενώ και η Καρμιώτισσα έμεινε σε δυσμενή θέση αφού δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στην εκκωφαντική νίκη επί του Άρη.

Στο φινάλε του Α΄ γύρου ,στην 13η αγωνιστική ξεχωρίζει τα ντέρμπι Ανόρθωσης-ΑΕΚ και ΑΕΛ -Άρη.

Το ΑΠΟΕΛ θα υποδεχθεί την Δόξα σαν μεγάλο φαβορί ενώ Πάφος, Ομόνοια, Απόλλωνας παίζουν εκτός έδρας με ομάδες που παλεύουν για βαθμούς.

12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 25 Νοεμβρίου

Πάφος FC-Οθέλλος 3-0

Άρης–ΑΠΟΕΛ 1-0

Κυριακή 26 Νοεμβρίου

Ομόνοια-Εθνικός 4-1

ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα 2-2

Απόλλων–Ανόρθωση 0-1

Δευτέρα 27 Νοεμβρίου

 ΑΕΚ–ΑΕΛ 3-0

 Δόξα-Καρμιώτισσα 2-2

  13η αγωνιστική

Παρασκευή 01.12.2023

19:00 ΟΘΕΛΛΟΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ(Cytavision)

Σάββατο 02.12.2023

19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΗ – ΑΕΚ(Cablenet)

19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ(Cytavision)

Κυριακή 03.12.2023

16:30 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ – ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ(Cablenet)

19:00 ΑΠΟΕΛ – ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ(Cablenet)

19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΠΑΦΟΣ FC(Cytavision)

Δευτέρα 04.12.2023

19:00 ΑΕΛ – ΑΡΗΣ(Cytavision)

14η αγωνιστική (08.12.2023 – 10.12.2023)
Παρασκευή 08.12.2023
19:00 ΟΘΕΛΛΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ(Cytavision)
Σάββατο 09.12.2023
17:00 ΑΕΚ – ΑΡΗΣ (Primetel)
19:00 ΑΕΛ – ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ(Cytavision)
19:00 ΑΠΟΕΛ – ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ(Cablenet)
Κυριακή 10.12.2023
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΟΜΟΝΟΙΑ(Cytavision)
18:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ – ΠΑΦΟΣ FC(Cablenet)
17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ(Cytavision)

15η αγωνιστική 
Σάββατο 16.12.2023
18:00 ΟΜΟΝΟΙΑ – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ (Primetel)
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΗ – ΟΘΕΛΛΟΣ (Cablenet)
18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ – ΑΕΚ(Cytavision)
Κυριακή 17.12.2023
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ  – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ(Cytavision)
18:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΑΠΟΕΛ(Cablenet)
17:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ – ΑΕΛ(Cytavision)
Δευτέρα 18.12.2023
19:00 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ – ΑΡΗΣ(Cytavision)

16η αγωνιστική 
Πέμπτη 21.12.2023
19:00 ΟΘΕΛΛΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ(Cytavision)
Παρασκευή 22.12.2023
19:00 ΑΡΗΣ – ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ(Cytavision)
19:00 ΑΕΚ – ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ (Primetel)
19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ(Cablenet)
Σάββατο 23.12.2023
19:00 ΑΠΟΕΛ – ΟΜΟΝΟΙΑ(Cablenet)
17:00 ΑΕΛ – ΠΑΦΟΣ FC(Cytavision)
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ(Cytavision)