5 Μαΐου, 2024
  • 5 Μαΐου, 2024

Συμβιβασμός Καρμιώτισσας-ΑΕΖ

By on 3 Δεκεμβρίου, 2023 0 555 Views

Ήθελαν αμφότερες τη νίκη, ωστόσο Καρμιώτισσα και ΑΕΖ έμειναν στην ισοπαλία με 1-1, στο «Στέλιος Κυριακίδης», για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος και παραμένουν στα…χαμηλά της βαθμολογίας.
Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με…δράστη τον Κατσαντώνη, ο οποίος στο 34’ μετά από πανέμορφη κάθετη πάσα του Ντούμπια, ντρίμπλαρε τον εξερχόμενο Μπέκερ και πέτυχε το 1-0.
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο τελικό 1-1 με καταπληκτικό κοντρόλ και τελείωμα του Χατζηβασίλη στο 57’, έπειτα από ασίστ του Ματόνγκο.
Η ομάδα του Χρίστου Χαραλάμπους ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες καθώς, στο 90+4′ ο Μαλόνε αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ενώ ένα λεπτό νωρίτερα (90+3′) ο Ντιγκινί σκόραρε, αλλά ορθά σφυρίχτηκε φάουλ πάνω στον Ανέστη πριν την επίτευξη του γκολ.
Μετά από το βαθμό που μοιράστηκαν οι δύο ομάδες, η Καρμιώιτσσα ανέβηκε στους 7 και η ΑΕΖ στους 11.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Ανέστης, Μαλόνε, Ντούμπια, Νεοφύτου, Φουρ (88′ Θεοδώρου), Λουκίλι, Παντελή, Τσουκαλάς, Γκραντινάρου, Νιούπορτ (62′ Σουκ), Κατσαντώνης
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Άντος, Μελετίου, Μιχαήλ, Ρόσι, Αγγελή, Ματθαίου, Σταύρου

AEZ: Μπέκερ, Παστελλής (46′ Φράγκος), Ε. Αντωνίου, Σαρφό, Σλόγκαρ (85′ Ιωσηφίδης), Ντελμίρο, Σάντος (46′ Χατζηβασίλης), Ματόνγκο (69′ Γιουσούφ), Ρέινολντς (46′ Κ. Αντωνίου), Ρουίζ, Ντιγκινί
Στον πάγκο: Μιλοσάβλιεβιτς, Στυλιανού, Φοστάβε, Μιχαηλίδης, Ελευθερίου, Σιφνέος, Ενζαού

Στο όριο των καρτών: Μαλόνε, Φουρ, Ρόσι, Ματθαίου, Λουκίλι (2) / Κάστρο, Ρέινολντς, Ρουίζ, Σιφνέος, Ντιγκινί, Ντελμίρο, Σλόγκαρ (2)

ΣΚΟΡΕΡ: Κατσαντώνης (34′) / Χατζηβασίλης (57′)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Λουκίλι (3η) / Ντελμίρο
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Μαλόνε (2η κίτρινη)