• 19 Μαΐου, 2024

Νίκες για Apollon Ladies, Άρη και Lakatamia FC

By on 10 Δεκεμβρίου, 2023 0 867 Views

Με τις αναμετρήσεις της ένατης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γυναικών.

Στο Δημοτικό Στάδιο Λατσιών, στον αγώνα που μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision η πρωτοπόρος ομάδα Apollon Ladies νίκησε με 3-1 την Λευκοθέα Λατσιών.

Η Λία Σιακαλλή στο 40ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ και η φιλοξενούμενη ομάδα ισοφάρισε στο 72ο λεπτό επίσης με απευθείας εκτέλεση φάουλ της Μανίσια. Στο 75ο λεπτό με αυτογκόλ της Χαραλάμπους έγινε το 2-1 και στο 78ο λεπτό η Ακεαμπόνγκ διαμόρφωσε το 3-1 για τις Apollon Ladies.

Στο Κοινοτικό Στάδιο Ψευδά ο Άρης με τέρμα της Λουκρητίας Χρυσοστόμου στο 84ο λεπτό επικράτησε με 1-0 της Ομόνοιας Λευκωσίας.

Η Lakatamia FC νίκησε στην έδρα της με 3-0 την ΑΕΖ Χρυσομηλιά. Στο 36ο λεπτό η Μπερμούδες άνοιξε το σκορ, στο 56ο λεπτό η Ντουάρτε πέτυχε το 2-0 και στο 60ο λεπτό η Άννα Σοφοκλέους διαμόρφωσε το 3-0.