28 Απριλίου, 2024
  • 28 Απριλίου, 2024
  • ΝΤΟΜΙΝΓΚΕΣ:Ήταν ένα κακό παιχνίδι, μια κακή μέρα. Όπως όλοι μαζί κερδίζουμε, όλοι μαζί χάνουμε

By on 12 Ιανουαρίου, 2024 0 447 Views

Μετά την ήττα από τον Εθνικό Άχνας, ο προπονητής του  ΑΠΟΕΛ  Ζοσέ Ντομίνγκες δήλωσε τα ακόλουθα:

«Στο α’ ημίχρονο σε ένα δύσκολο γήπεδο σε σχέση με την ποιότητα του χορτοτάπητα και για τις δύο ομάδες παίζαμε προσπαθώντας να βρούμε χώρους στην γραμμή των 5 που επέλεξε ο προπονητής του Εθνικού. Κάναμε 2-3 ευκαιρίες που θα μπορούσαμε να σκοράρουμε σε αντίθεση με τον Εθνικό που δεν απείλησε. Στο β’ ημίχρονο δεν μπήκαμε καλά, κάναμε λάθη που δεν τα κάνουμε συνήθως. Ήταν ένα κακό παιχνίδι, μια κακή μέρα. Όπως όλοι μαζί κερδίζουμε, όλοι μαζί χάνουμε. Θα προσπαθήσουμε να διορθώσουμε πράγματα στο επόμενο παιχνίδι. Δεν έχω παράπονο από τους ποδοσφαιριστές. Μειώσαμε και προσπαθήσαμε να βρούμε το γκολ της ισοφάρισης. Πρέπει να διορθώσουμε τα λάθη που δεν κάνουμε συνήθως και να αντιδράσουμε».

Για τα λάθη που έγιναν και για το γεγονός ότι επιλέχθηκε να μείνει εκτός από αυτό το παιχνίδι ο Κβιλιτάια: «Σημαντικός παράγοντας για τα λάθη ήταν η όχι και τόσο καλή προσαρμογή μας σε αυτό το γήπεδο. Η μπάλα γλιστρούσε. Ο Εθνικός παίζει εδώ και εκμεταλλεύεται αυτές τις λεπτομέρειες. Κάναμε ευκαιρίες, βρήκαμε δοκάρια αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Εμείς πληρώσαμε τα λάθη μας. Ο κόσμος μας στήριξε σε αυτή την προσπάθεια, αλλά δεν καταφέραμε να φέρουμε το αποτέλεσμα που θέλαμε. Κάποιες μέρες τα πράγματα δεν βγαίνουν όπως τα σχεδιάζεις. Όσον αφορά τον Κβιλιτάια, από την προηγούμενη εβδομάδα είχε ένα πρόβλημα στην μέση, έχασε προπονήσεις και έπρεπε να αποφασίσουμε άμεσα. Ξέροντας και το γήπεδο πήραμε την απόφαση με τον τεχνικό επιτελείο».