18 Απριλίου, 2024
  • 18 Απριλίου, 2024
  • Home
  • ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
  • ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
  • Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:Συνέχεια με Ομόνοια Αρ.-Πέγεια και με τον β΄όμιλο.Άρχισε με ήττα της ΕΝΠ από την Αγία Νάπα η β΄φάση(πρόγραμμα-βαθμολογία)

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:Συνέχεια με Ομόνοια Αρ.-Πέγεια και με τον β΄όμιλο.Άρχισε με ήττα της ΕΝΠ από την Αγία Νάπα η β΄φάση(πρόγραμμα-βαθμολογία)

By on 20 Ιανουαρίου, 2024 0 457 Views

Mε τον αγώνα Ομόνοιας Αρ.και Πέγειας συνεχίζεται σήμερα η 1η αγωνιστική της Β΄φάσης της Β΄κατηγορίας.Οι δύο ομάδες θέλουν τη νίκη για να πλησιάσουν τις θέσεις που οδηγούν στην Α΄κατηγορίας.Στον Α΄όμιλο θα γίνουν και αύριο δυο παιχνίδια ενώ η αυλαία άνοιξε χθες με τον αγώνα στη Σωτήρα όπου η Αγία Νάπα έκανε την πρώτη έκπληξη, επικρατώντας με 3-0 της πρωτοπόρου Ένωσης.
Το σκορ άνοιξε (1-0) ο Πιρές με ιδανικό πλασέ έπειτα από φοβερή πάσα που δέχθηκε με τακουνάκι στο 45+2’ ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 2-0 στο 46ο λεπτό της επανάληψης. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γιανναράς στο 90+5′.
Η ομάδα του Κοσμά έφτασε τους 24 βαθμούς ανέβηκε στην 7η θέση, ενώ παράλληλα έδωσε την ευκαιρία στις ομάδες που….κυνηγούν την ΕΝΠ να την πλησιάσουν ή ακόμα και να την «πιάσουν» στην κορυφή! Οι βυσσινί-που είχαν δύο δοκάρια στο παιχνίδι- με αυτή την ήττα παρέμειναν στους 33 βαθμούς.

ΕΝΠ: Ντραγκόγεβιτς, Δημητρίου, Χριστοφή (90′ Σ. Γεωργίου), Δανιήλ (70′ Παπαθανασίου), Λουσέρο, Σαμπού, Μέιρα (46′ Κοτσώνης), Κοσμάς (46′ Η. Γεωργίου), Ντρέκσα, Γεωργίου (65′ Χαραλάμπους), Βουτσένοβιτς
Στον πάγκο: Κουτσού, Δημοσθένους, Κωνσταντίνου, Φλουρής, Καλογήρου, Σολωμού,

ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ: Μέλκας, Φοριέλ, Μουλαζίμης, Παντελή, Πιρές (90+2′ Μελάς), Σολωμού (90+2′ Γιανναράς), Ρομέρο, Κολοκούδιας (82′ Ευαγγέλου), Τσιάρας, Χριστοφή, Μπατζώνης (87′ Χρίστου)
Στον πάγκο: Στυλιανίδης, Γεωργάκης, Χαραλάμπους, Ρομάνο, Αναστάση, Περικλέους, Λοΐζου, Μότης

ΓΚΟΛ: Πιρές (45+2′, 46′), Γιανναράς (90+5′)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Λουσέρο / Χριστοφή

Διαιτητής: Χρίστου Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Αναστάσιος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Λουκά Διογένης
4ος Διαιτητής: Παπουή Χαράλαμπος
Παρατηρητής:  Κιντ Χριστόφορος

ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 1ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΝΠ-Αγία Νάπα 0-3
Σάββατο 20 Ιανουαρίου
14:30 Ομόνοια Αρ.-Πέγεια 2014
Κυριακή 21 Ιανουαρίου
14:30 Ολυμπιακός-ΑΣΙΛ
14:30 Ομόνοια 29Μ.-FREEDOM ΕΝΥ Διγενής

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ


Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 20 Ιανουαρίου
14:30 ΜΕΑΠ-Ακρίτας
14:30 Διγενής Μ.-ΕΝΑΔ
14:30 Αχυρώνας/Ονήσιλος-Eρμής
Κυριακή 21 Ιανουαρίου
14:30 Π.Ο.Ξυλοτύμπου-ΠΑΕΕΚ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ