• 8 Μαΐου, 2024
  • Uncategorized
  • Ο Μέσι μπήκε αλλαγή και Σαουδάραβες τού έδειχναν με τα δάχτυλα τα έξι γκολ της Αλ Νασρ

By on 2 Φεβρουαρίου, 2024 0 371 Views

Ο Λιονέλ Μέσι πέρασε στο 84ο λεπτό στο φιλικό της Ίντερ Μαϊάμι με την Αλ Νασρ και Σαουδάραβες τού έδειχναν με τα δάχτυλα τα έξι γκολ που δεχθεί η ομάδα του.

Ο Λιονέλ Μέσι δεν ξεκίνησε στο φιλικό της Ίντερ Μαϊάμι με την Αλ Νασρ, αλλά ο Τάτα Μαρτίνο τον έριξε στον αγωνιστικό χώρο στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης, παίρνοντας τη θέση του Λεονάρντο Καμπάνα.

Τη στιγμή ωστόσο, που ο Αργεντινός σταρ μπήκε στον αγώνα, κάποιοι Σαουδάραβες, προκειμένου να τον πικάρουν, έδειξαν με τα δάχτυλά τους τα έξι γκολ που μέχρι εκείνη τη στιγμή είχε δεχθεί η ομάδα του MLS .

Το σκορ αυτό έμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα, με την Αλ Νασρ του Kριστιάνο Ρονάλντο , ο οποίος δεν αγωνίστηκε καθώς είναι τραυματίας, να σημειώνει μία μεγάλη νίκη με 6-0.

Μόλις στο 12ο λεπτό είχε κάνει το 3-0, με τους Οτάβιο, Ταλίσκα και Λαπόρτ να πετυχαίνουν τα γκολ. Ο Ταλίσκα ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής, αφού πανηγύρισε και χατ τρικ, βρίσκοντας επίσης, δίχτυα στο 51′ από την άσπρη βούλα και το 73′, ενώ κι ο Μαράν έβαλε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ στο 68′.