• 3 Μαΐου, 2024
  • ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
  • Ο Άγιαξ …φωνάζει για γκολ που δεν μέτρησε.Σύμφωνα με το VAR δεν πέρασε η μπάλα την γραμμή

By on 11 Φεβρουαρίου, 2024 0 417 Views

Δραματικό ήταν το φινάλε στον αγώνα της Χέρενφεν με τον Άγιαξ, όπου η ομάδα του Λοΐζου Λοΐζου, ο οποίος έμεινε ξανά στον πάγκο, πήρε μεγάλη νίκη με 3-2 επί του Αίαντα.

Η ομάδα του 20χρονου Κύπριου άσου είχε προηγηθεί με 3-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 3-2 στο β’ μέρος και να έχουν ακυρωθέν γκολ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Tο VAR έκρινε πως δεν πέρασε ολόκληρη η μπάλα τη γραμμή με αποτέλεσμα να ακυρωθεί το γκολ και να πανηγυρίσει η Χέρενφεν τη σπουδαία νίκη, εν μέσω έξαλλων διαμαρτυριών από τον Άγιαξ, ο οποίος προέβη και στις πιο κάτω αναρτήσεις με το τέλος του αγώνα: