22 Μαΐου, 2024
  • 22 Μαΐου, 2024
  • Home
  • ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
  • Παράταση στην αγωνία και φουντωμένη η φωτιά στη μάχη του τίτλου.Το πρόγραμμα των τελευταίων τριών αγωνιστικών και η βαθμολογία

Παράταση στην αγωνία και φουντωμένη η φωτιά στη μάχη του τίτλου.Το πρόγραμμα των τελευταίων τριών αγωνιστικών και η βαθμολογία

By on 14 Απριλίου, 2024 0 580 Views

Οι τρεις πρώτες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα έπαιζαν εκτός έδρας στην 7η αγωνιστική των πλέι οφ, πανηγύρισαν μεγάλα διπλά και αυτό δεν επέτρεψε  να αλλάξει κάτι βαθμολογικά (οι διαφορές των τριών πρώτων θέσεων) όσον αφορά την μάχη του τίτλου.

Το ΑΠΟΕΛ έφυγε με διπλό από την Πάφο, ακολούθησε το διπλό-θρίλερ της ΑΕΚ στο ΑΛΦΑΜΕΓΑ επί του Άρη για να πανηγυρίσει εκτός έδρας νίκη και η Ομόνοια στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» με την Ανόρθωση.

To AΠΟΕΛ κρατά το προβάδισμα στη βαθμολογία και έχει πλέον τρία παιχνίδια μέσα στο ΓΣΠ και αν τα κερδίσει θα είναι πρωταθλητής. Θα υποδεχθεί πρώτα τον Άρη που τέθηκε εκτός μάχης για τον τίτλο, μόνο σε θαύμα θα πάει τελικό κυπέλλου και κινδυνεύει να μείνει εκτός Ευρώπης. Για να ελπίζει πρέπει να κερδίσει στο ΓΣΠ το ΑΠΟΕΛ και συνάμα να την ευνοήσουν τα αποτελέσματα των υπολοίπων.

Η ΑΕΚ και η Ομόνοια θα συγκρουστούν μεταξύ τους την Κυριακή και το αποτέλεσμα θα κρίνει ποια ομάδα θα κυνηγήσει το ΑΠΟΕΛ στη μάχη του τίτλου δυο παιχνίδια πριν το τέλος.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή, 14 Απριλίου

Πάφος FC-ΑΠΟΕΛ 0-2

Άρης–ΑΕΚ 0-1

Ανόρθωση–Ομόνοια 0-2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕΛ-Οθέλλος 3-2

Νέα Σαλαμίνα–Απόλλων 0-2

Καρμιώτισσα-Δόξα 2-1

Εθνικός-ΑΕΖ 6-2

OI ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

H ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ / 8η αγωνιστική

Κυριακή 21.04.2024

17:00 Πάφος FC – Ανόρθωση(Cablenet)

19:00 ΑΕΚ – Ομόνοια (Primetel)

19:30 ΑΠΟΕΛ – Άρης(Cablenet)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ 9η Αγωνιστική

ΑΕΚ -ΑΝΟΡΘΩΣΗ            

ΟΜΟΝΟΙΑ -ΑΠΟΕΛ       

ΑΡΗΣ -ΠΑΦΟΣ F.C.                     

Α’ ΟΜΙΛΟΣ 10η Αγωνιστική

ΠΑΦΟΣ F.C-ΟΜΟΝΟΙΑ  

ΑΠΟΕΛ -ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ               

ΑΝΟΡΘΩΣΗ -ΑΡΗΣ         

Β΄ΟΜΙΛΟΣ / 10η αγωνιστική

Παρασκευή 19.04.2024

19:00 Δόξα Κατ – Νέα Σαλαμίνα(Cytavision)

19:00 Οθέλλος – Εθνικός Άχνας(Cytavision)

Σάββατο 20.04.2024

19:00 ΑΕΖ – Καρμιώτισσα (Cytavision)

19:30 Απόλλων – ΑΕΛ(Cytavision)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ / 11η αγωνιστική / Εμβόλιμη

Τρίτη 23.04.2024

19:00 ΑΕΖ – Δόξα Κατωκοπιάς(Cytavision)

19:00 Εθνικός Άχνας – Απόλλων(Cytavision)

Τετάρτη 24.04.2024

18:00 Καρμιώτισσα – Οθέλλος(Cablenet)

19:00 ΑΕΛ – Νέα Σαλαμίνα(Cytavision)