6 Μαΐου, 2024
  • 6 Μαΐου, 2024
  • Σόου του Μέσι στη νίκη της Ίντερ Μαϊάμι επί του Νάσβιλ: Δύο γκολ και μία ασίστ(video)

By on 21 Απριλίου, 2024 0 200 Views

Η Ίντερ Μαϊάμι επικράτησε 3-1 του Νάσβιλ, ομάδα στην οποία είναι συνιδιοκτήτης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, με τον Λιονέλ Μέσι να πετυχαίνει δύο γκολ.

Η Ίντερ Μαϊάμι αντιμετώπισε το Νάσβιλ και κατάφερε να περάσει νικηφόρα. Συγκεκριμένα, επικράτησε 3-1 της ομάδας στην οποία είναι συνιδιοκτήτης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και πάτησε στην κορυφή του MLS με 18 βαθμούς,

Πρωταγωνιστής γι’ ακόμη μία φορά ο Λιονέλ Μέσι. Ο Αργεντινός σταρ έκανε το 1-1 στο 11ο λεπτό, ενώ στο 39ο λεπτό εκτέλεσε το κόρνερ και βρήκε το κεφάλι του Μπούσκετς για το 2-

Στο 81ο λεπτό ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, πετυχαίνοντας το δεύτερό του γκολ στην αναμέτρηση. Κάπως έτσι έφτασε τα εννέα τέρματα σε εννέα παιχνίδια στο MLS.