10 Μαΐου, 2024
  • 10 Μαΐου, 2024

Τρίποντο με ανατροπή για τη Ν.Σαλαμίνα

By on 27 Απριλίου, 2024 0 419 Views

Τρίποντο με ανατροπή για την Νέα Σαλαμίνα η οποία κέρδισε με 2-1 τον Εθνικό Άχνας σε ένα αγώνα χωρίς βαθμολογική σημασία .

Η Νέα Σαλαμίνα μπήκε καλύτερα στον αγώνα καθώς στο 15ο και 19ο λεπτό μάλιστα, έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Μιγκελίτο.

Στην συνέχεια ο Εθνικός ανέβασε ρυθμό και στο 23ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Ηλία.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 67ο λεπτό ο Νάρσινγκ έγρψε το 1-1.

Η Νέα Σαλαμίνα κατάφερε να γυρίσει τον αγώνα στο 89ο λεπτό. Ο Ντιακιτέ με κεφαλιά από κοντά νίκησε τον Παναγή για το 2-1, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Καλανίδης, Σεργίου (79′ Κουμούρης), Οφόρι (68′ Λέουκο), Προκοπίου (57′ Κονέ), Βίκτωρος, Ντιακιτέ, Κατσιάρης (68′ Φράγκος), Καρλίτος, Μιγκελίτο, Νάρσινγκ, Σπυριδάκης (79′ Μαυρουδής).

ΕΘΝΙΚΟΣ: Παναγή, Ριστέφσκι, Σπιρόφσκι, Περατικός, Νικολάου (69′ Μπίκερς), Αρτυματάς, Στυλιανού (58′ Ιωάννου), Αγγελόπουλος (58′ Λίπσκι), Χριστοφή