• 16 Ιουνίου, 2024
  • EΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ U17:Βελτιωθήκαμε,χάσαμε αλλά πανηγυρίσαμε γκολάρα!(βίντεο)

EΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ U17:Βελτιωθήκαμε,χάσαμε αλλά πανηγυρίσαμε γκολάρα!(βίντεο)

By on 23 Μαΐου, 2024 0 1278 Views

Πέτυχε τρομερό γκολ απ’ το κέντρο ο Πέτρος Ιωάννου στη σημερινό παιχνίδι της Εθνικής U17 με την Σερβία!

Μετά από λάθος των Σέρβων στην μεσαία γραμμή, ο διεθνής επιθετικός (της ΑΕΚ Λάρνακας) εκτέλεσε με την μία απ’ το ημικύκλιο της μεσαίας γραμμής και… κρέμασε τον αντίπαλο γκολκίπερ, για το 1-0!

Δείτε το γκολ:

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια η Εθνική μας ομάδα Παίδων Κ-17 γνώρισε απόψε την ήττα από την αντίστοιχη της Σερβίας με 3-1 στο Στάδιο «Αντώνης Παπαδόπουλος».
Ο αγώνας αφορούσε την 2η αγωνιστική της τελικής φάσης του EURO Κ-17 και με αυτό το αποτέλεσμα η Σερβία προκρίθηκε στην προημιτελική φάση, όπως επίσης και η Τσεχία από τον πρώτο όμιλο.
Η Εθνική μας είχε καλή παρουσία, δημιούργησε ευκαιρίες και προηγήθηκε στο σκορ, αλλά δυστυχώς ισοφαρίστηκε στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.
Εξέλιξη που επηρέασε αρνητικά, σε συνδυασμό βέβαια και με το γρήγορο γκολ που δεχτήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο.
Στο 35ο λεπτό η Εθνική μας άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ του Πέτρου Ιωάννου και η Σερβία ισοφάρισε στο 45+3 με τον Τσβέκτοβιτς, αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο 1-1.
Στο 53ο λεπτό η Σερβία πήρε προβάδισμα (2-1) με τον Στογιάνοβιτς και στο 63ο λεπτό ο Κοστόφ διαμόρφωσε το 3-1.

ΚΥΠΡΟΣ: Παναγή, Σκάφη, Χαραλάμπους, Κ.Ιωάννου, Βασιλείου (76′ Πετούσης), Χατζηλεφτέρη (85′ Αγγελίδης), Χριστοδούλου, Μιχαλάς, Λουκαίδης (58′ Ευαγγέλου), Π.Ιωάννου (78′ Στ. Δημοσθένους), Νικολάου (58′ Ψηλογένης)
Στον πάγκο: Μίχος, Πετούσης, Ευαγγέλου, Ψηλογένης, Τζιωρτζής, Αγγελίδης, Πολυχρονίου, Ρ.Δημοσθένους, Σ.Δημοσθένους