• 19 Μαΐου, 2024

«Είχαμε πέντε λεπτά κατάρρευσης»

By on 3 Ιανουαρίου, 2017 0 573 Views

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Τόμας Κρίστιανσεν.

«Καλή χρονιά σε όλους. Ήταν ένα παιχνίδι που θέλαμε να κερδίσουμε. Θέλαμε από την πρώτη στιγμή να τα καταφέρουμε και το δείξαμε. Έπρεπε να δείξουμε σεβασμό στην Αναγέννηση, η οποία πήρε ένα βαθμό στον αγώνα με την ΑΕΚ. Είπα στους παίκτες μου να ασκήσουν πίεση από το πρώτο λεπτό στον αντίπαλο. Στο πρώτο ημίχρονο φτιάξαμε αρκετές τελικές αλλά δεν πετύχαμε τα ανάλογα γκολ. Ολοκληρώσαμε το πρώτο ημίχρονο με το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο θα έπρεπε να συνεχίσουμε με τον ίδιο ρυθμό και να πετύχουμε και άλλα γκολ. Είχαμε πέντε λεπτά κατάρρευσης όπου δεχτήκαμε και δύο γκολ. Ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο κυριαρχήσαμε εκτός από το διάστημα που δεχτήκαμε το γκολ. Τα τελευταία έξι χρόνια δεν νικούσαμε στο πρώτο παιχνίδι του χρόνου, όμως τα καταφέραμε. Είμαστε στην κορυφή θα το απολαύσουμε και θα συνεχίσουμε τη δουλειά ενόψει του επόμενου αγώνα. Ευχαριστώ τους οπαδούς για τη στήριξη».