19 Μαΐου, 2024
  • 19 Μαΐου, 2024

O Φλοριάν την ανέβασε στην κορυφή.Η ΑΕΚ 1-0 την Αλκή

By on 28 Οκτωβρίου, 2017 0 692 Views

Την μοναξιά της ατην κορυφή απολαμβάνει η ΑΕΚ που κέρδισε 1-0 την Αλκή και πέρασε δύο βαθμούς την Ανόρθωση που έφερε ισοπαλία με την Ομόνοια στο ΓΣΠ.Λυτρωτής της ΑΕΚ πάλι ο Φλοριάν που νίκησε και τον Πάρντο στο 68΄αφού προηγουμένως η ΑΕΚ έχασε πέναλτι,ευκαιρίες είχε δοκάρια,πίεσε χωρίς αποτέλεσμα.Η Αλκή στο Α΄ημίχρονο ήταν παθητική ενώ στο β΄ημίχρονο απείλησε να πάρει τον ένα βαθμό αλλά δεν βρήκε στόχο ,ωστόσο η νίκη της ΑΕΚ ήταν δίκαιη και θα έπρεπε να ήταν πιο άνετη απότι δείχνει το σκορ.Είναι η 7η νίκη της ομάδας της Λάρνακας η οποία πήρε τους τρεις βαθμούς με ποιον άλλο, τον μόνιμο σκόρερ της Φλοριάν στο 68ο λεπτό.

H AEK έχασε πολλές ευκαιρίες με αποκορύφωμα πέναλτι του Λαρένα (39΄) και δυο δοκάρια με τον Φλοριάν (43΄) και 56΄).

ΑΛΚΗ (Σ.Δαμιανού): Πάρντο, Λοϊζίδης, Χαρή, Πάρπας, Ντιακιτέ, Ντικρουζά, Ντουβεντρού (87΄ Αβραάμ), Σεμέδο, Χαραλάμπους (75΄ Ενγκομό), Βασίλιεφ, Φαμπρίτσιο (59΄ Μπιλάλ)

Στον πάγκο: Στρατηλάτης, Θεοχάρους, Φραγκέσκου, Ενγκομό, Αβραάμ, Μανώλη, Γαβριηλίδης, Καλλής, Μπιλάλ, Τριμπό, Ψύχας

ΑΕΚ (Ι.Ιδιακέθ): Πάμπλο, Νέλσον, Αντωνιάδης, Καταλά, Μοϊσόφ, Λαμπάν, Λαρένα, Χέφελ (81΄ Κάσες), Ακοράν (71΄ Μαλόκου), Τέτε (85΄ Εγγλέζου), Φλοριάν

Στον πάγκο: Γιωργαλλίδης, Σόρια, Τρισκόφσκι, Μπόλιεβιτς, Κάσες, Μυτίδης, Εγγλέζου, Μαλόκου, Πάνκοφ, Ρουσιάς

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ντιακιτέ, Πάρπας/ Αντωνιάδης
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Βασίλης Δημητρίου (Στέλιος Νικήτα, Ανδρέας Μιχαηλίδης).