4 Μαΐου, 2024
  • 4 Μαΐου, 2024

Mε εντυπωσιακό γκολ η νίκη της Άρσεναλ

By on 8 Δεκεμβρίου, 2018 0 400 Views

Mε εντυπωσιακό ψαλίδι του Τορέιρα στο 83ο λεπτό η Αρσεναλ επικράτησε δύσκολα 1-0 της Χάντερσφιλντ εντός έδρας και βρέθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.
Η Αρσεναλ είχε να αντιμετωπίσει την κόπωση, την εξαιρετική ανασταλτική λειτουργία της Χάντερσφιλντ και το άγχος. Για… 83 λεπτά τα βρήκε σκούρα, αλλά σε εκείνο το σημείο ο Τορέιρα με ένα απίθανο ψαλίδι έδωσε τη νίκη 1-0 στους Κανονιέρηδες, τους έστειλε στην 3η θέση και παράλληλα εκτόξευσε το αήττητο στα 21 παιχνίδια (σε όλες τις διοργανώσεις). Σκληρό ματς, εννέα κίτρινες κάρτες, και μόλις… δυο σουτ on target . Πολύ καλός ο Παπασταθόπουλoς με ιδανικές τοποθετήσεις, όμως θα χάσει το επόμενο παιχνίδι λόγω τιμωρίας.

Αρσεναλ: Λένο, Λιχστάινερ (46′ Ιβόμπι), Παπασταθόπουλο, Μουστάφι (66′ Μονρεάλ), Κολάσινατς, Μπεγιερίν, Τσάκα, Τορέιρα, Γκεντουζί, Ομπαμεγιάνγκ, Λακαζέτ (46′ Μχιταριάν)