- Home
- ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
- H φωτοβολίδα οδήγησε στην σύλληψη οπαδού
![](https://athlitiki.com/wp-content/uploads/2020/01/ker-ano.jpg)
H φωτοβολίδα οδήγησε στην σύλληψη οπαδού
Ανακοίνωση για σύλληψη οπαδού από το ντέρμπι Ανόρθωση-ΑΠΟΕΛ εξέδωσε η αστυνομία.
Η ανακοίνωση αναφέρει:
Πρόσωπο ηλικίας 23 ετών, συνελήφθη χθες και τέθηκε υπό κράτηση για διευκόλυνση των ανακρίσεων, σχετικά με διερευνώμενη υπόθεση βίας στα γήπεδα και κατοχής επικίνδυνων αντικειμένων σε αγωνιστικό ή αθλητικό χώρο.
Ο 23χρονος φέρεται να άναψε φωτοβολίδα κατά τη διάρκεια του ποδοσφαιρικού αγώνα μεταξύ των ομάδων ΑΝΟΡΘΩΣΗ – ΑΠΟΕΛ, που διεξήχθη χθες στο γήπεδο Αντώνης Παπαδόπουλος στη Λάρνακα.
Το Τμήμα Μικροπαραβάσεων Λάρνακας διερευνά την υπόθεση.