8 Μαΐου, 2024
  • 8 Μαΐου, 2024

Με την φόρα της η Πάφος,κέρδισε και τον Ερμή

By on 24 Μαΐου, 2021 0 351 Views

Από επιτυχία σε επιτυχία η Πάφος η οποία νίκησε με 2-1 εκτός έδρας τον Ερμή Αραδίππου στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξε ο Μπεριγκό στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ο Ρουσιάς ισοφάρισε στην επανάληψη. Η Πάφος πέτυχε κι άλλο γκολ λίγο πριν από το φινάλε με τον Κβίντα και πανηγυρίζει την 5η σερί νίκη της στο πρωτάθλημα. Είναι στην κορυφή (β’ ομίλου) με 63 βαθμούς.

Ερμής: Φιρινίδης (19′ Αντωνίου) , Καραγκούνης, Παντελή, Σάντο, Γαβριήλ (46′ Παπαθανασίου), Καϊσερλίδης, Κυριακίδης (65′ Αδάμου), Χριστοδούλου (65′ Ζαβός) , Γκάταριτς (46′ Ρουσιάς), Γεωργίου, Βάλπορτ

Πάφος: Πέτρου, Σάιθ, Κβίντα, Μπεριγκό, Τόρες (65′ Τόρες), Βαλεριάνος, Αουρέλιο (75′ Κούζικ), Φυλακτού, Καμπράλ (26′ Φουρ), Πάνιτς, Πάντσεον.

Διαιτητής: Κούμη Δημήτρης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Ταραπουλούζης Σίμος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
VAR: Σωτηρίου Λούκας
AVAR: Εγγλέζου Νίκος