17 Μαΐου, 2024
  • 17 Μαΐου, 2024

Νίκη γοήτρου για το ΑΠΟΕΛ

By on 24 Μαΐου, 2021 0 2144 Views

Τρίτη νίκη για το ΑΠΟΕΛ  στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, καθώς απέδρασε από το «Τάσος Μάρκου» με 1-0 χάρη σε γκολ του Κατσαντώνη στο 41’.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» ήταν καλύτεροι και πιο επικίνδυνοι στο α’ ημίχρονο και εξαργύρωσαν την υπεροχή τους σε μία εξαίσια ομαδική προσπάθεια που έλαβαν μέρος οι Ντε Βινσέντι, Κλωναρίδης και Κατσαντώνης.

Έριξαν ταχύτητα οι φιλοξενούμενοι στο β’ ημίχρονο, με τους «βυσσινί» να δημιουργούν αρκετές τελικές προσπάθειες. Είτε η αστοχία τους όμως, είτε ο Ουζόχο, κράτησε αναλλοίωτο το αποτέλεσμα, το οποίο βαθμολογικά, δεν είχε ενδιαφέρον εξ’ αρχής.

Και οι δύο προπονητές έδωσαν ευκαιρίες σε νεαρούς, τόσο κατά την έναρξη, αλλά και κατά τη διάρκεια του αγώνα.

ΕΝΠ (Σ. Αντωνίου): Πέτρου, Μπάλαζιτς, Μπαρμπόσα (76′ Μουλαζίμης), Στυλιανίδης, Μπελόνε (85′ Λουσέρο), Κοσμάς, Μαυρουδής (76′ Φλουρής), Κολοκούδιας (79′ Γαβριήλ), Μαρκόφσκι, Θεοδώρου, Ντένινγκ
Στον πάγκο: Γκατσέφσκι, Μαϊσουράντζε, Γκαντό, Ν’ Γκο, Ουντόζι

AΠΟΕΛ(Σ. Πουρσαϊτίδης): Ουζόχο, Σάντος, Ντε Βινσέντι, Ανουάρ (75′ Λουντέμο), Κατσαντώνης (85′ Δημητρίου), Κλωναρίδης (59′ Σιέλης), Μερκής Σαμπάλα, Γεωργίου, Τσουτσούκι (85′ Βρόντης), Κούτσακος (75′ Γουίλερ)
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Ντίας, Τουμάζος, Ντογκαλά

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κλωναρίδης, Κούτσακος, Ανουάρ

Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος
Α’ Βοηθός: Αναστασίου Στέφανος
Β’ Βοηθός: Βασιλείου Αδάμος