19 Μαΐου, 2024
  • 19 Μαΐου, 2024
  • ΣΠΙΛΕΦΣΚΙ:Είμαι ένας τύπος που θέλω να κερδίζω παιχνίδια τίμια, αξίζαμε κάτι περισσότερο

By on 5 Μαρτίου, 2022 0 1187 Views

Αλεξέι Σπιλέφσκι, μίλησε στη διάσκεψη τύπου, μετά και το 1-1 του Άρη κόντρα στον ΑΠΟΕΛ

Aναλυτικά:

Ευχαριστώ τον ιδιοκτήτη, που μου έδωσε την ευκαιρία να εργαστώ. Όλος ο κόσμος αγαπά το ποδόσφαιρο και το έζησα και σήμερα. ΄Ήταν πολύ ενδιαφέρον για τους θεατές. Στα πρώτα 10 λεπτά θέλαμε να μπούμε στο παιχνίδι. Δεχθήκαμε ένα εύκολο γκολ, ήμουν μπερδεμένος με την απόφαση. Όχι μόνο για αυτή την απόφαση αλλά και για άλλες. Είμαι ένας τύπος που θέλω να κερδίζω παιχνίδια τίμια, αξίζαμε κάτι περισσότερο. Δεν πρέπει να ξεχνούμε πως η ομάδα μας 6-7 παιχνίδια δεν έχει νίκη. Δεχθήκαμε το πρώτο γκολ μετά από πέναλτι και ήταν κάτι σαν Deja Vu η εικόνα των ποδοσφαιριστών μας. Η αντίδραση στο 2ο ημίχρονο  μετά το γκολ ήταν εντυπωσιακή. Η ένταση που έβγαλαν όταν κέρδιζαν την μπάλα, ήταν εντυπωσιακή. Όταν είχα δει την ανάλυση των παικτών δεν τους ξαναείδα με τέτοια ένταση. Αυτό που έδωσα ήταν πάρα πολύ καλό καθώς έκανα 3-4 προπονήσεις. Με αυτό τον τρόπο θα συνεχίσουμε και μας περιμένει παιχνίδι σε επτά μέρες. Καλή επιτυχία στον ΑΠΟΕΛ.

“Έχουμε αρκετά πράγματα που θέλουμε να αλλάξουμε, αλλά έχουμε μόνο 3-4 μέρες μαζί. Οι ποδοσφαιριστές μας έχουν παίξει ολόκληρη Regular Season με άλλο τρόπο, όμως με αυτό που έδειξαν οι παίκτες μου είμαι ικανοποιημένος.”

“Ο στόχος είναι να κερδίζουμε και να συνεχίσουμε να ονειρευόμαστε”