• 13 Μαΐου, 2024
  • Tρίποντο με Ζελάγια για την Καρμιώτισσα.Δοκάρι και τελευταίος ο Ολυμπιακός

Tρίποντο με Ζελάγια για την Καρμιώτισσα.Δοκάρι και τελευταίος ο Ολυμπιακός

By on 3 Οκτωβρίου, 2022 0 550 Views

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Εμίλιο Ζελάγια στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Καρμιώτισσα πήρε σημαντική νίκη επί του Ολυμπιακού στο «Αμμόχωστος» με 1-0. Είναι η 2η σερί νίκη της ομάδας των Πολεμιδιών μετά την επιτυχία επί του Άρη, ενώ οι «μαυροπράσινοι» έμειναν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, χωρίς ακόμη να γευτούν τη χαρά της νίκης. Οι δύο ομάδες είχαν εκατέρωθεν ευκαιρίες για να σκοράρουν, με τον Ολυμπιακό να έχει δοκάρι με τον Σάλι στο 52’ και τους γηπεδούχους να διατηρούν το προβάδισμά τους ως το τέλος…

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κνόμπλοχ, Μαλόν (75′ Σελούτσκα), Χούμποτσαν, Τάντι (90+2′ Αγγελή), Οικονομίδης (75′ Χουσμπάουερ), Μπεν Σαλάμ, Ελ Αλουχί, Ντούμπια, Μεντιμόρετς, Χατζηβασίλης (67′ Ντούρις), Ζελάγια.
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λούκοφ, Σελούτσκα, Πονστάφσκι, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Ανδρονίκου, Χουσμπάουερ, Καλτσάς, Αγγελή, Ντούρις, Νεοφύτου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μολ, Έσελινγκ, Ιωάννου (46′ Ευτυχίδης), Καρτασιάν, Μπάρντι, Σάλι (78′ Ζευκής), Γκεριέ, Ψύχας (46′ Δόσης), Πεχλιβάνης (68′ Σλόγκαρ), Νάνι, Χέντρικς (78′ Κορόμα).
Στον πάγκο: Τσαρλς, Χριστοφόρου, Μουκτάρης, Πουέρτας, Χριστοδούλου, Δόσης, Ευτυχίδης, Σλόγκαρ, Κυριάκου, Ζευκή, Χατζημιτσής, Κορόμα.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μεντιμόρετς, Χούμποτσαν, Μπεν Σαλάμ / Γκεριέ

ΣΚΟΡΕΡ: Ζελάγια (45+1′ πέν.)
Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
Βοηθοί: Σωκράτους Κυριάκος,  Κωμοδρόμος Ηράκλης