• Ο Ολυμπιακός έΧασε την ευκαιρία και πλησίασε τη Β΄κατηγορία.(1-1 με την ΑΕΛ)

Ο Ολυμπιακός έΧασε την ευκαιρία και πλησίασε τη Β΄κατηγορία.(1-1 με την ΑΕΛ)

By on 30 Απριλίου, 2023 0 10374 Views

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στο Μακάρειο στάδιο.
Ολυμπιακός και ΑΕΛ έμειναν στο 1-1, με τους «μαυροπράσινους» να αποχαιρετούν ουσιαστικά με αυτό το αποτέλεσμα την α’ κατηγορία καθώς η κατάσταση δείχνει μη αναστρέψιμη και χάθηκε μια ευκαιρία για να πλησιάσουν την Δόξα.
Ο Κοντινέλα άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 15ο λεπτό, ο Χαραλάμπους ισοφάρισε σε 1-1 στο 20’.
Οι μραυροπράσινοι έβαλαν πίεση στην επανάληψη για ένα δεύτερο γκολ, βρήκαν σημαντικές ευκαιρίες αλλά η μπάλα δεν μπήκε για δεύτερη φορά στο πλευρό του Ολιβέιρα (Μπήκε για άλλη μία φορά στο 22’ αλλά το γκολ ακυρώθηκε).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μολ, Μουκτάρης, Έσελινγκ, Χριστοδούλου (80΄Σάλι), Πεχλιβάνης, Νάνι, Γκόρουπετς (90′ Χέντρικς), Χαραλάμπους, Αλτσέους (80′ Δόσης), Ντουρμισάι, Κορομά (67′ Σλόγκαρ)
Στον πάγκο: Τσαρλς, Σάλι, Δόσης, Δημητρίου, Σλόγκαρ, Χέντρικς, Γιακουμάκης, Ζευκή, Καϊάφας, Ενόχ, Χατζημιτσής, Καλίλι

AEΛ: Ολιβέιρα, Φραντζής, Μεντόγεβις (46′ Ζτραβκόφσκι), Μιραλάς (46′ Παπαφώτης), Μακρής, Παντελή (73′ Ρομό), Φιλίποβιτς, Κόλιας (68′ Ανδρέου), Μπιλοβάρ, Ζαχαρία (55′ Κάσα), Κοντινέλα
Στον πάγκο: Κυριάκου, Τεσέιρα, Κάσα, Ζτραβκόφσκι, Παπαφώτης, Ανδρέου, Σιλβέστρος, Ιωάννου, Τζάλμα, Χριστοδούλου, Οδυσσέως, Ρομό

ΣΚΟΡΕΡ: 20′ Χαραλάμπους/ 15′ Κοντινέλα
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μουκτάρης/Κόλιας

ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 600

Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης