28 Απριλίου, 2024
  • 28 Απριλίου, 2024

Θετικό τεστ για το ΑΠΟΕΛ.Κερδισε 3-1 την Δοξα

By on 15 Ιουλίου, 2023 0 22090 Views

Στα αποκαλυπτήρια του, στο πρώτο φιλικό μπροστά στον κόσμο του, το ΑΠΟΕΛ  νίκησε 3-1 την Δοξα  στην Περιστερώνα και έδειξε να βρίσκεται σε καλό δρόμο.
Οι γαλαζοκίτρινοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό μετά από ωραία συνεργασία Γουίλσον-Κβιλιτάια.
Ο Αγκολέζος έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Γεωργιανός από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Δεν άργησε να ισοφαρίσει η Δοξα. Το σουτ του Ασάντε στο 10′ το απέκρουσε ο Μπέλετς αλλά το νέο σουτ που επιχείρησε στο 27′ κατέληξε στα δίχτυα.
Το ΑΠΟΕΛ πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 48ο λεπτό με σουτ του Σαρφό, ενώ το τελικό 3-1 το διαμόρφωσε ο Κβιλιτάια με δέυτερο προσωπικό γκολ.

ΔΟΞΑ: Κυριάκου, Πούριτς, Σιέλης, Κυριάκου, Τσικόνε, Τραϊτσέφσκι, Τσετσέροβιτς, Ναμπί, Νιάρκο, Τρούγιτς, Ασάντε
Στον πάγκο: Μανουσόπουλος, Αντωνίου, Πάντιτς, Μούσα, Άπια, Μπουρεάν, Χρυσοστόμου, Παπαδόπουλος, Λοϊζίδης, Σακάλι

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Ντβάλι, Ζέφτε, Γουίλσον, Κβιλιτάια, Κρέσπο, Σούσιτς, Ντάλσιο, Φετφατζίδης, Σαρφό, Κοσταντίνοφ